Wszystkie oczy zwrócone na Was

akcja CIWF

Przekaż swojemu europosłowi, że Ty też czekasz na jego decyzję!

„Teraz wszystkie oczy zwrócone są na was” – mówi organizacja CIWF Polska i zwraca się z takimi słowami do europosłów o wsparcie: za tydzień cały Parlament Europejski, czyli 751 eurodeputowanych, zagłosuje w sprawie dalszej hodowli królików na mięso. Klatki mogą stać się historią. Ale trzeba przekonać naszych polskich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Dlatego organizacja CIWF Polska rozwiesiła w całej Brukseli plakaty: żeby przypomnieć wszystkim europosłom o tym ważnym głosowaniu. Do polskich eurodeputowanych zwraca się dodatkowo bezpośrednio, a wszystkich Polaków zainteresowanych poprawą losu zwierząt, namawia do wysyłania bezpośredniego emaila na stronie www.ciwf.pl/glosowanie. Organizacja pozarządowa przygotowała internetowy list do polskich europosłów, teraz trzeba go tylko… wysłać, czyli kliknąć. Jedno kliknięcie na stronie internetowej może już za tydzień okazać się kluczowe dla życia milionów królików.

 akcja CIWF 2

Kliknij i obejrzyj krótki spot jak dzieci zachęcają europosłów do głosowania w obronie królików: https://www.youtube.com/watch?v=PPJNoElrSJE

Każdego roku na naszym kontynencie hoduje się na mięso około 320 milionów królików (w tym nawet 2 miliony w Polsce) – i 99% z nich spędza całe życie w ciasnych klatkach. Klatki, w których trzymane są zwierzęta, są jednymi z najgorszych – zrobione z metalowej siatki, bez żadnych dodatkowych elementów. W klatkach zwierzęta nie są w stanie wykonywać żadnych naturalnych dla nich zachowań ani swobodnie się poruszać. Do tej pory nie ma żadnych przepisów, które chroniłyby te zwierzęta.

 

akcja CIWF 3

Małgorzata Szadkowska, dyrektor CIWF Polska, komentuje:

„Za tydzień europosłowie będą głosować w sprawie alternatywnych metod hodowania królików zamiast trzymania ich w klatkach. Wśród głosujących europosłów są też polscy przedstawiciele, do których zwracamy się teraz z prośbą o poparcie. W zeszłym roku złożyliśmy w Parlamencie Europejskim naszą największą petycję w tej sprawie: podpisało się pod nią ponad 600 000 obywateli z całej UE. Dziś również ja, jako obywatel Unii Europejskiej zwracam się do polskich europosłów: „Naprawdę już czas, żeby zakończyć epokę klatkową w hodowli królików. Jest to możliwe i dlatego teraz wszystkie oczy zwrócone są Was. Wierzę, że podejmiecie właściwą decyzję i staniecie po stronie zwierząt”.

 

CIWF Polska jest częścią czołowej globalnej organizacji Compassion in World Farming (CIWF) działającej na rzecz poprawy losu zwierząt hodowlanych. Organizacja powstała 50 lat temu.
CIWF zmienia prawo oraz publikuje materiały pokazujące, jak traktowane są zwierzęta hodowlane. Polski oddział CIWF istnieje od 2013 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 11 =