Zaadoptuj rzekę – najciekawsze działania zostaną nagrodzone!

Zaadoptuj rzekę

Podziel się z nami swoimi działaniami dla rzek i wygraj wycieczkę w Beskidy lub znak wodny dla Twojego ukochanego akwenu! Klub Gaja do 2 czerwca czeka na sprawozdania z działań podjętych w ramach konkursu Zaadoptuj rzekę!

Z nadesłanych sprawozdań Jury wybierze laureatów w trzech grupach – szkoły, przedszkola oraz inne podmioty (samorządy, firmy, instytucje, lokalne grupy działania itp.).

Nagrodą dla szkół jest 3-4 dniowy wyjazd edukacyjny w Beskidy (koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia a także zajęć edukacyjnych pokrywa Klub Gaja).

Dla przedszkoli nagrodą są statuetki.

Dla laureatów wśród pozostałych podmiotów nagrodą będą pamiątkowe tablice informacyjne – znaki wodne.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnioną kartę zgłoszenia oraz sprawozdanie z podjętych działań przesłać do Klubu Gaja pocztą tradycyjną (ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice) lub elektroniczną (zaadoptujrzeke@klubgaja.pl).

Każdy może podjąć realne działania dla rzek, potoków, stawów, jezior czy Bałtyku. W konkursie mogą uczestniczyć zarówno placówki oświatowe w tym przedszkola, jak i samorządy, organizacje społeczne, instytucje, firmy, wędkarze, kajakarze, nurkowie, spółki wodociągowe czy osoby prywatne.

Działania podjęte w ramach programu Zaadoptuj rzekę, którego wieloletnim Partnerem Strategicznym jest Fundacja PKO Banku Polskiego, zależą wyłącznie od kreatywności i zaangażowania danej grupy. Sprzątanie brzegów rzeki, obserwacja gatunków zwierząt i roślin nad nią występujących, badania jakości wody w rzece to tylko niektóre z działań proponowanych przez Klub Gaja.
Program objęty jest patronatem Ministra Środowiska. Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu Zaadoptuj rzekę jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 172 000 osób w latach 2005 – 2014 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 688 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1295 miejscach w Polsce.

Więcej informacji na www.zaadoptujrzeke.pl
Fot. Klub Gaja
Dodatkowe informacje: Jacek Bożek, Klub Gaja, tel.603 636 554,
Paweł Grzybowski, Klub Gaja, koordynator programu Zaadoptuj rzekę, tel. 695 925 636.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =