Zaadoptuj rzekę – najciekawsze działania zostaną nagrodzone!

Zaadoptuj rzekę

Podziel się z nami swoimi działaniami dla rzek i wygraj wycieczkę w Beskidy lub znak wodny dla Twojego ukochanego akwenu! Klub Gaja do 2 czerwca czeka na sprawozdania z działań podjętych w ramach konkursu Zaadoptuj rzekę!

Z nadesłanych sprawozdań Jury wybierze laureatów w trzech grupach – szkoły, przedszkola oraz inne podmioty (samorządy, firmy, instytucje, lokalne grupy działania itp.).

Nagrodą dla szkół jest 3-4 dniowy wyjazd edukacyjny w Beskidy (koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia a także zajęć edukacyjnych pokrywa Klub Gaja).

Dla przedszkoli nagrodą są statuetki.

Dla laureatów wśród pozostałych podmiotów nagrodą będą pamiątkowe tablice informacyjne – znaki wodne.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnioną kartę zgłoszenia oraz sprawozdanie z podjętych działań przesłać do Klubu Gaja pocztą tradycyjną (ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice) lub elektroniczną (zaadoptujrzeke@klubgaja.pl).

Każdy może podjąć realne działania dla rzek, potoków, stawów, jezior czy Bałtyku. W konkursie mogą uczestniczyć zarówno placówki oświatowe w tym przedszkola, jak i samorządy, organizacje społeczne, instytucje, firmy, wędkarze, kajakarze, nurkowie, spółki wodociągowe czy osoby prywatne.

Działania podjęte w ramach programu Zaadoptuj rzekę, którego wieloletnim Partnerem Strategicznym jest Fundacja PKO Banku Polskiego, zależą wyłącznie od kreatywności i zaangażowania danej grupy. Sprzątanie brzegów rzeki, obserwacja gatunków zwierząt i roślin nad nią występujących, badania jakości wody w rzece to tylko niektóre z działań proponowanych przez Klub Gaja.
Program objęty jest patronatem Ministra Środowiska. Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu Zaadoptuj rzekę jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki zaangażowaniu blisko 172 000 osób w latach 2005 – 2014 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 688 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1295 miejscach w Polsce.

Więcej informacji na www.zaadoptujrzeke.pl
Fot. Klub Gaja
Dodatkowe informacje: Jacek Bożek, Klub Gaja, tel.603 636 554,
Paweł Grzybowski, Klub Gaja, koordynator programu Zaadoptuj rzekę, tel. 695 925 636.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − siedem =