”Zielenina na talerzu” – zapraszenie na warsztaty

ZIELENINA BANER PROMO

REPUBLIKA BIOS AMIGOS zaprasza: Zielenina na talerzu – warsztaty kuchni roślinnej z Magdą Cielengą-Wiaterek w Beskidach + koncert The party is over (22-24 maja)

Tym razem zagramy w zielone! Zapraszamy na inspirujący, kulinarny wypad w góry z Magdą Cielengą-Wiaterek, autorką popularnego bloga Zielenina. Skoro zielenina, to musi być zielono! Ale jeśli myślicie, że zaserwujemy Wam samą sałatę z natką pietruszki to pozwólcie nam wyprowadzić się z błędu.

Zielony groch, soczewica, szparagi, szpinak, ogórki, por, młoda kapusta… Mnóstwo świeżych, sezonowych produktów, z których pod czujnym okiem prowadzącej przyrządzimy szereg zdrowych, sycących, a co najważniejsze, pysznych potraw. Łatwych do przyrządzania nawet dla tych, którzy o roślinnej kuchni nie mają zielonego pojęcia.

A przede wszystkim – przeżyjemy niezapomniany majowy weekend w zielonych Beskidach, w przyjaznym gronie kulinarnie zakręconych ludzi. Wymienimy się przepisami, radami, inspiracjami. Zawrzemy nowe znajomości. Miło i owocnie spędzimy razem czas. Jeszcze raz przekonamy się, że wspólne krojenie, szatkowanie, mieszanie, pieczenie, smażenie, duszenie, a potem pałaszowanie potraw nie tylko daje mnóstwo frajdy, ale jest także świetną okazją zawarcia nowych znajomości.

Ale to nie wszystko.

Po dniu pełnym kulinarnych przygód zapraszamy Was na unikatowy występ grupy THE PARTY IS OVER. To nie będzie zwykły koncert. Przedstawiciele katowickiej sceny alternatywnej zagrają w sobotni wieczór specjalnie dla uczestników warsztatów. Bez żadnych dodatkowych opłat.
I jeszcze jeden bonus:
Warsztaty towarzyszą publikacji „Zielenina na talerzu” z autorskimi przepisami Magdy Cielengi-Wiaterek. Książka już niebawem trafi do księgarń w całej Polsce. Uczestnicy REPUBLIKI BIOS AMIGOS bedą mogli nie tylko przetestować opisane w niej potrawy pod okiem autorki, ale także nabyć na warsztatach tą wyjątkową publikację z 35-procentową bonifikatą.

Warsztaty z Amgdą Cielengą-Wiaterek odbywają się w ramach cyklu Republika Bios Amigos, czyli kulinarno-artystycznych eventów na łonie natury przebiegających w bezpretensjonalnej, wspólnotowej atmosferze.

Na nasze kulinarne wypady zapraszamy prowadzących, którzy o gotowaniu roślinnym wiedzą wszystko. Niektórzy znani są z mediów lub blogów. Innych wynajdujemy kierując się naszym sekretnym przepisem, którego składniki to: nieprzeciętna osobowość, kulinarna intuicja i, oczywiście, niezapomniany smak proponowanych potraw. Przyprawiamy wszystko takimi ważnymi dla nas elementami, jak sezonowość, lokalność i pozyskiwane produktów bezpośrednio od producentów. A na deser – wyselekcjonowane jednorazowe artystyczne eventy: kameralne koncerty alternatywnych grup i tematyczne przeglądy filmowe. Warsztaty oparte są na zasadzie szacunku i wspólnotowości, nie osaczymy więc nikogo nachalną ideologią. Nie ukrywamy, że nasze zainteresowanie kuchnią roślinną jest konsekwencją wyznawanej przez nas filozofii, opartej na szacunku dla zwierząt, ale to uczestnicy decydują, czy chcą całkowicie wycofać mięso ze swojej diety, czy tylko je ograniczać. My dajemy im tylko narzędzia do tego, aby świadomie komponowali swoją dietę w oparciu o zdrowe, lokalne i etycznie pozyskane produkty.

Tekst i zdjęcie : Fundacja Bios Amigos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =