Zioła szwedzkie na każdą dolegliwość.

Wpływają korzystnie na wszystkie schorzenia. Ciało podobno pozostaje jędrne do późnej starości, a twarz zawsze będzie młodzieńcza i piękna. Mowa o 11 ziołach wchodzących w skład oryginalnej dawnej receptury szwedzkiego lekarza dr Samsta.

Zalety ziół szwedzkich najlepiej zostały opisane w książce Jana Schulza i Edyty Uberhuber ”Leki z Bożej Apteki”

1. Zwilżona w tinkturze lniana ściereczka często przykładana na czubek głowy wzmacnia pamięć i usprawnia funkcje mózgu; działa skutecznie przeciw zawrotom i bólom głowy, wzmacnia

2. Słaby wzrok, pomaga przy zaczerwienieniach i zapaleniach oczu, kiedy widzialność jest zamazana- w takim przypadku nawilż powieki tynkturą lub nałóż na zamknięte oczy, po uprzednim natłuszczeniu powiek, lnianą ściereczką zwilżoną w tejże. Skutecznie zapobiega tez powstawaniu jaskry.

3. Leczy wszelkiego rodzaju krosty i wypryski znajdujące się gdziekolwiek na ciele.

4. Uśmierza skutecznie ból zęba. Rozcieńcz łyżkę tynktury wodą i płucz nią jamę ustną przetrzymując ją tam na chwilę.

5. …przy bólach gardła i przy zapaleniu migdałków weź rano, w obiad i wieczorem kilka kropli i zaświniając je połknij je powoli. Na pewno ulecza ci dolegliwości i gorączkę

6. ….przy bólach żołądka i kolkach weź łyżkę tynktury po każdym ataku, połykając ją powoli- a ulży ci od razu.

7. …uzdrawia przy wzdęciach, dolegliwościach przewodu pokarmowego, jelit, obstrukcji i bólach woreczka żółciowego. Weź codziennie rano i wieczorem 1 łyżeczkę, a wieczorem zrób sobie okład na bolące miejsce.

8. Puchlina wodna zniknie, jeśli przez 6 tygodni będziesz zażywał rano i wieczorem 1 łyżkę stołowa tych kropli rozcieńczonych białym winem.

9. …przy bólach ucha lub przy ‘’szumieniu’’ w uchu zwilż watkę i włóż do ucha- ponoć przywraca nawet słuch.

10. …podczas ciąży, w ostatnich 14 dniach przed porodem zażyj rano i wieczorem 1 łyżkę tynktury, a będziesz miała lekki poród

11. …kiedy masz ‘’zastój ‘’ pokarmu i zapalenie piersi, zrób okład wilgotny z tych ziół, a pomoże ci na pewno.

12. …ślady po wietrznej ospie znikną szybciej, gdy zwilżysz kroplami strupki

13. …wypędzisz tasiemce i inne pasożyty przewodu pokarmowego u dzieci i dorosłych, jeśli zawiążesz na pępku zwilżoną w lekarstwie tym ściereczkę i zmienisz okład na nowy, gdy wyschnie.

14. Żółtaczka znika bardzo szybko, gdy zażyjesz 2 razy dziennie ! łyżkę stołową lekarstwa i zrobisz sobie okłady na wątrobę.

15. …pomocne przy hemoroidach. Nałóż watkę zwilżoną kroplą tynktury i zażyj przed snem 1 łyżkę stołowa lekarstwa, ustąpi wtedy przykre swędzenie i palenie.

16. Depresja i melancholia znikają, głowa przestanie boleć jeśli zażyjesz 3 razy dziennie1 łyżkę lekarstwa i zwilżysz kroplami skronie i czubek głowy.

17. …leczą niestrawność , zawroty głowy i gorączkę. Po niedługim czasie ciepłota ciała wraca do normy a puls będzie normalny.

18. Dobre rezultaty leczenia osiągniesz przy chorobach nowotworowych, kurzajkach, ropiejących ranach z ‘’dzikim mięsem’’. Wymyj ranę białym winem, potem nałóż lniana ściereczkę zwilżoną w tynkturze. Ustępują bóle, zniknie ”dzikie mięso” i rana zacznie się goić.

19. Tinktura pilnie przykładana na miejsce urazu leczy wszelkie rany kłute, szarpane lub uderzeniowe, uśmierzając ból.

20. …wszelkie ślady pooperacyjne lub powypadkowe znikną, kiedy zwilżać będziesz je przez 6 tygodni codziennie kilkakrotnie tynkturą.

21. Oparzenia spowodowane gorącą wodą, tłuszczem lub ogniem goją się szybko. Zastosuj lekarstwo zaraz po wypadku, a nie będzie pęcherzy. Jeśli już są, znikną po niedługim czasie, gdy pilnie będziesz je zwilżał kroplami.

22. …są bardzo pomocne przy guzach pourazowych i podskórnych wylewach krwi. Przykładaj pilnie na chore miejsca lniane ściereczki, zwilżane w tynkturze

23. Bóle reumatyczne znikną, gdy rano i wieczorem zażyjesz krople po łyżce i zrobisz okłady na bolące miejsca.

24. Zwilżona w tynkturze ściereczka przyłożona przez noc na odmrożone ręce lub nogi przyniesie ci duża ulgę.

25. Bolące odciski ”wypadną”same lub zmiękną do tego stopnia, że będziesz mógł wyłuskać je z łatwością, gdy przez 3 dni przykładać będziesz watkę z tynkturą, utrzymując to miejsce zawsze w stanie wilgotnym.

26. …przy dżumie i zaraźliwych chorobach zażywaj tynkturę często podczas dnia, leczy ona wypryski dżumy nawet wtedy, kiedy są już trudności przy połykaniu pokarmów.

27. Kto cierpi na bezsenność , niech zażyje tynkturę na noc i zrobi sobie okład na serce z rozcieńczonych ziół.

28. Kto zażyje tynkturę rano i wieczorem nie potrzebuje żadnych innych lekarstw, gdyż zioła te wzmacniają cały organizm ‘’odświeżają’’ krew i nerwy.

na podstawie książki ”Leki z Bożej Apteki” Jan Schulz Edyta Uberhuber

( Chrześcijański Instytut Wydawniczy ”Znaki Czasu” Warszawa 1990 )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 19 =