Zrobiła lemoniadę lnianą by ratować pszczoły
Spis treści
Jak zrobić lemoniadę i biznes – Babcia pomogła
Stara receptura na lemoniadę, która zmieniła życie Mikaeli Ulmer i wspomogła pszczoły
Czasami przypadek sprawia, że nasze życie ulega diametralnej zmianie. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku wtedy małej 4 letniej dziewczynki, która rozpoczęła swoją przygodę z lemoniadą i pszczołami.
Właśnie w tym wieku poprosiła swoją babcię o pomoc i inspirację w przygotowaniu produktu: (the Action Children’s Business Fair) and Austin Lemonade Day.
Babcia Helen, wspierając wnuczkę w pomyśle podarowała Jej książkę kucharską z 1940 r z przepisem na wyśmienitą lnianą lemoniadę.
Już lniana lemoniada brzmi interesująco, ale Mikaela postanowiła ulepszyć recepturę i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu…
Dziewczynka ma jeszcze jedną fascynację: pszczoły.
Sama stwierdza, że początkowo ja przerażały ( w końcu dwukrotnie była ukąszona i nie było to najprzyjemniejsze przeżycie ).
Kiedy przeczytała ile pszczoły robią dla człowieka, dla całego ekosystemu postanowiła pomagać tym pożytecznym owadom. Tylko jak to robić, kiedy ma się kilka lat. Mikaela uznała, że teraz jest najlepszy moment
Przepis na lemoniadę z 1940 roku pomógł ratować pszczoły
Wspierana przez rodzinę, wykorzystując starą recepturę babci, wzbogacając ją lokalnym miodem stworzyła BeeSweet Lemonade.
Od początku zadbała, aby cześć zysków ze sprzedaży przeznaczyć na ochronę i ratowanie pszczół.
zobacz też: Co zagraża pszczołom
Konsekwencja, upór i rewelacyjny smak lemoniady sprawia, że jest już w tej chwili chyba jednym z najmłodszych eko przedsiębiorców na świecie.
Sprzedaż jej lemoniady zyskuje uznanie w regionie i z dnia na dzień w kraju. Produkt jest ekologiczny i bardzo korzystny dla zdrowia, dzięki zawartym składnikom.
Dziewczynka postrzegana była jako pracowity, inteligentny i młody przedsiębiorca z Austin w Teksasie do tego stopnia, że mając zaledwie 11 letnia Mikaela zachwyciła inwestorów w programie “Shark Tank” (telewizja ABC) , a FUBU CEO Daymond John zainwestował w rozwój przedsięwzięcia $ 60.000, a potem Firma Whole Foods zaoferowała kontrakt na 11mln dolarów.
Była to wielka radość dla dziewczyny i ogromna szansa na szybszy rozwój jej firmy, a przede wszystkim zwiększenie zysków, którymi dzieli się ze swoimi ukochanymi pszczołami, bo od początku swoich działań pieczołowicie dba o ten aspekt.
Dziś (2022r) ma 17 lat, jest milionerką i prezesem własnej firmy.
Jej aktualna marka to „Me & the Bees Lemonade” – pod nią jest sprzedawana lemoniada w kilku tysiącach sklepów w USA, w tym wersje smakowe lemoniady.
W 2020 roku wydała swoją książkę pt: „Bee Fearless, Dream Like a Kid”
To wielka radość dla dziewczyny i ogromna szansa na szybszy rozwój jej firmy, a przede wszystkim zwiększenie zysków, którymi podzieli się ze swoimi ukochanymi pszczołami (posiada fundację) , bo od początku swoich działań pieczołowicie dba o ten aspekt.
Słoik na lemoniadę lub koniecznie szklana butelka
Macie słoiki lub szklane butelki ?
W takim razie też możemy skorzystać z ze starego przepisu (z The Every-Day Cook-Book and Encyclopedia of Practical Recipes for family use) z zrobić lemoniadę z nasion lnu.
Zrobimy tak :
- 4 łyżki całego siemienia lnianego, zalejemy 1 litrem wrzątku,
- poczekamy 3 godziny, by siemię lnu namoczyło się dostatecznie – następnie odcedzimy siemię z wody,
- do odcedzonej wody, w której moczyliśmy siemię lniane dodać sok z 2 cytryn i posłodzić miodem do smaku.
- jeżeli konsystencja lemoniady wydaje się wam zbyt gęsta (namoczone nasiona lnu trochę zagęszczają lemoniadę) i bardziej przypomina syrop trzeba dolać więcej wody.
Pierwotny przepis Mikael’i zawierał jeszcze odrobinę mięty. Dziś jest to jedna z oferowanych odmian.
Lemoniadę oprócz picia jako schłodzonego napoju, w ciepłe dni, warto wykorzystywać też w okresach gdy dokuczają nam przeziębienia, wtedy warto pić podgrzaną.
Inny przepis na lemoniadę
Trochę inny przepis zawiera The Complete Vitamin Cook Book z 1943 roku.
Tutaj będziemy potrzebowali
- 1 litr wody
- 2 łyżki siemienia lnianego,
- 1 szklankę cukru,
- sok z 3 dużych cytryn oraz skórkę z nich,
- 1 cytrynę pokrojoną plasterki – dla ozdoby
Przygotowanie lemoniady:
- nasiona lnu zalewamy woda i doprowadzamy do zagotowania, a następnie zmniejszamy ogień i gotujemy jeszcze ok. 45 minut.
- potem dodaj cukier i skórkę z cytryny i gotuj powoli, aż cukier się rozpuści, potrwa to ok. 20 minut.
- następnie trzeba dodać sok z cytryny.
- na koniec odcedzamy lemoniadę.
Lemoniadę można podawać na gorąco albo z lodem, każdą porcję można ozdobić plasterkiem cytryny.
Zalety siemienia lnianego
- źródło błonnika,
- jest źródłem kwasów omega-3,
- zawiera lignany lniane, które zmniejszają ryzyko nowotworów,
- jest rośliną odporną na mróz i suszę – co ułatwia uprawę
- jest wspomniane w Biblii