Wesprzyj Ekogazetę – darowizna  

Darowizna na cele statutowe

Darowizna dla wsparcia Ekogazety – wesprzyj nas i rozwijaj z nami Ekogazetę.

/
Przekaż DarowiznęAkceptuję treść Regulaminu DarowiznWyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb wykonania Usługi płatności (darowizny) Klauzula Informacyjna
 

Dlaczego ważne jest dla nas wsparcie ?

Przede wszystkim jako Fundacja Ekogazeta:

 • umożliwiamy Tobie i innym kopiowanie i rozpowszechnianie publikowanych przez nas materiałów całkowicie za darmo. Tak ! Nasz materiał możesz skopiować i wykorzystać. Na tym rzecz polega, aby dzielić się z innymi tym co dobre 🙂 My podzielimy się z Tobą, Ty z innymi i tak powinno być. Pozytywne, czy istotne kwestie powinny iść w świat.
  • Robimy to na licencji Creative Commons – CC BY-NC 4.0. Twórca korzystając z licencji zawsze zachowuje prawa autorskie. Jedynie dodatkowo określiliśmy, że wykorzystywanie może odbywać się wyłącznie na warunkach niekomercyjnych.
 • nie prowadzimy działalności gospodarczej, a jedynie działalność statutową, tym samym nie zarabiamy na Ekogazecie. Dlaczego ?
 • przyjęliśmy formę działania (non – profit ) z kilku powodów:
  • jesteśmy niezależni, dlatego m.in. nie wykorzystujemy w Ekogazecie płatnych reklam. Pieniądze nie mogą zdominować  wartościowych inicjatyw, oczywiście ekologicznych.  Zależy nam przede wszystkim na promowaniu takich, które nie są w stanie przebić się konkurując z silnymi komercyjnymi podmiotami, czy ich produktami lub usługami.  Takie inicjatywy czy pomysły są często niewidoczne i nie mają możliwości zaistnieć i dotrzeć do większej liczby odbiorców. Chcemy przede wszystkim je przedstawiać i promować takie działania.
  • nie angażujemy się w programy polityczne, działania ugrupowań politycznych, co nie znaczy, że nie śledzimy uważnie aktualnej polityki, która wpływa na działania ekologiczne, ale dzięki temu znów zachowujemy niezależną pozycję.  To bardzo ważne, bo na wszystko warto spojrzeć z kilku stron, z różnych pozycji i mieć zawsze swoje zdanie..
 • od zawsze pracujemy w oparciu o Wolontariat.  Ekogazetę tworzy zespół osób, które nigdy nie pobierają  wynagrodzeń za swoją pracę.  Każdy z nas dzieli się swoją wiedzą, poradami, ponieważ ekologia to nasza pasja. To nasz ogromny sukces. Nas zespół się rozrasta. Wśród Redaktorów – Wolontariuszy mamy osoby z różnych środowisk, w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Chcesz do nas dołączyć – proszę bardzo. Ekogazeta jest otwarta dla wszystkich: od 6 latka, który umie już pisać do 100 latka.  Jeśli umiesz się dzielić z innymi wiedzą i chcesz to zrobić to nasza Ekogazeta jest dla Ciebie.
wolontariat 1
wesprzyj nas
 • nie możemy działać dla zysku z jeszcze jednego powodu. Bardzo ważnego. Podjęliśmy wiele rozmów z podmiotami zagranicznymi: firmami, osobami prywatnymi, uniwersytetami, instytucjami, aby rozwinąć z nimi współpracę. Kogo nie interesuje, co jest fajnego u sąsiada, albo co sąsiad wymyślił czy zbudował ?  
  • mamy indywidualne zgody zagranicznych Partnerów na korzystanie z ich materiałów. Możemy Wam przekazywać ich wiedzę, ciekawostki, które są niedostępne dla innych podmiotów. Możemy je publikować z dużym wyprzedzeniem, w stosunku do innych czasopism, które takich zgód nie mają, ale warunek dalszej współpracy jest jeden – żadne biznesowe podejście nie wchodzi w grę !   

Przez wszystkie lata dzieliliśmy się z Wami darmową wiedzą, poradami, wszystkim, co pozytywne 🙂 Często zwracaliśmy uwagę na ważne kwestie, które warto rozważyć lub mieć cały czas na uwadze.

wspieraj redagowanie Ekogazety
darowizna na redagowanie Ekogazeta

Ostatni okres jest jednak trudny..

 • rosną ceny, jak wszyscy wiemy jest to związane z rosnąca inflacją u podłoża której, leży wzrost kosztów energii, paliw i wszystkich usług.  Nie mamy do czynienia z podwyżkami kwartalnymi czy rocznymi. W tej chwili podwyżki są już comiesięczne..
 • zamierzamy rozwijać i doskonalić Ekogazetę. Nasze najbliższe plany to:
 • więcej publikacji ciekawych materiałów  zwłaszcza społecznych i rodzinnych z różnych krajów świata, aby spojrzeć na wiele kwestii z różnej perspektywy
  • więcej publikacji w dziale eko domy i Eko technologie. Te dwa działy cieszą bardzo dużym zainteresowaniem wielu Czytelników. Dążymy do tego, aby publikacje były regularne i odzwierciedlały obecne naturalne trendy.
  • mamy interesujący pomysł na dział związany z eko ogrodami. Znajdzie się w nim więcej porad i więcej informacji o unikalnych roślinach, które występują na  świecie i odgrywają istotna rolę w całych globalnym ekosystemie, a także w życiu człowieka
  • jeszcze więcej artykułów o zdrowym stylu i w dziale eko porady. Warto bowiem korzystać z dobrodziejstwa wiedzy naszych przodków.
  • chcemy poprawić jakość i ilość własnych fotografii w dziale Eko Porady i eko Potrawy, dzięki czemu będziemy prezentowali więcej unikalnych treści, przepisów i przydatnych porad. Będą one też mogły być prezentowane dalej w naszych mediach społecznościowych
  • sztuka i książki…Zawsze warto być na bieżąco z eko trendami i informacjami.
darowizna dla Ekogazety

Jeśli więc nas czytasz, lubisz nas i chcesz, aby Twoja ekologiczna, zawsze pozytywna gazeta, rozwijała się, to wesprzyj nas swoją wpłatą.

To będzie Twój wkład w redagowanie Ekogazety, a dla nas nieoceniona pomoc.

Darowizna – na co zamierzamy przeznaczyć pozyskane wsparcie ?

Przestrzeń internetowa – informacyjna rozwija się w szybkim tempie, a my chcielibyśmy skutecznie dostarczać interesujących, inspirujących EKO informacji.

W tym obszarze musimy się mierzyć z działaniami podmiotów nastawionych na zysk, w tym korporacyjnych.  Aby sprostać potrzebom technologicznym oraz związanej z tym nowej wiedzy musimy stale się rozwijać.

Nasze potrzeby dotyczące finansowania Ekogazety to:

 • opłaty związane z utrzymaniem domen,
 • opłaty związane z biurem (18m2) – miejsce spotkań i pracy redakcyjnej Wolontariuszy, w tym mini studio foto.
 • opłaty związane z utrzymaniem łącz internetowych,
 • opłaty związane z utrzymaniem i rozwojem oprogramowania,
 • koszty utrzymania i ewentualnej rozbudowy sprzętu komputerowego i fotograficznego
 • koszty szkoleń Wolontariuszy i materiałów szkoleniowych, związanych z działalnością redakcyjną,
 • koszty ewentualnych wyjazdów reporterskich na wydarzenia o charakterze ekologicznym

Wesprzyj nas – darowiznę możesz odliczyć od podatku !

Pamiętaj – darowizna podlega odliczeniu – to Twoje prawo.

darowizna
darowizna

Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w myśl art. 3 ust. 2 oraz 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie odliczeniu od dochodu w kwocie nie większej niż 6% jego wysokości podlegają m.in. darowizny przekazane na cele:

 • określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego:
  • [która obejmuje m.in zadania w zakresie:  pkt. 14 (…), edukacji, oświaty i wychowania; pkt. 18 ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego – te zadania są określone w statucie Fundacji Ekogazeta jako statutowe i realizowane poprzez redagowanie ekogazeta.eu
 • organizacjom, o których mowa w art. 3 ust. 2 ( m.in. niedziałające w celu osiągnięcia zysku fundacje – taką fundacja jest Fundacja Ekogazeta)

Dokumentacja potwierdzająca przekazanie darowizny i odliczenie w zeznaniu rocznym

Wymogiem dokumentacyjnym umożliwiającym odliczenie przekazanej darowizny jest:

 • posiadanie dowodu wpłaty na rachunek płatniczy obdarowanego w przypadku przekazania środków pieniężnych,

Natomiast przy rozliczeniu rocznym:

 • odliczenia przekazanych darowizn należy dokonać w zeznaniach PIT-37 i PIT-36 dodając załącznik PIT-O służący ujęciu wszystkich odliczeń i ulg przysługujących podatnikowi

Przejrzystość naszego działania wynika także z prowadzenia pełnej księgowości, sprawozdań zamieszczanych w KRS i składanych każdego roku do Ministerstwa Klimatu.

Przekaż darowiznę

Możesz przekazać darowiznę przelewem na konto: Fundacja Ekogazeta (ul. Kossaka 72 lok. 115, 85-307 Bydgoszcz):

 • nr rachunku w mBank S.A. 70 1140 2004 0000 3102 8104 3556
 • lub przekazać wpłatę online korzystając z formularza powyżej (działa za pośrednictwem PayU).