Alzheimer a dieta.

Indie: ryzyko Alzheimera gwałtownie spada wśród ludzi, którzy spożywają tradycyjne indyjskie potrawy

Kilka czynników ryzyka zachorowań jest związanych z dietą. Chodzi tu przede wszystkim o spożywanie mięsa, słodyczy i produktów mlecznych o wysokiej zawartości tłuszczu, czyli produkty, które zwykle charakteryzują zachodnie diety.

“Chociaż tradycyjna dieta śródziemnomorska jest związana z około połową ryzyka choroby Alzheimera w zachodniej diecie, tradycyjna dieta w krajach takich jak Indie, Japonia i Nigeria, o bardzo niskiej konsumpcji mięsa, jest związana z dodatkową 50% redukcją ryzyka choroby Alzheimera “, powiedział autor badania, William B. Grant z Sunlight, Nutrition and Health Research Center w San Francisco w Kalifornii.

Na przykład, gdy Japonia dokonała przejścia od tradycyjnego żywienia japońską dietą na zachodnią dietę, stopa choroby Alzheimera wzrosła z 1% w 1985 do 7% w 2008 roku.
Owoce, warzywa, zboża, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, a także rośliny strączkowe i ryby są związane ze zmniejszonym ryzykiem choroby Alzheimera według badacza, który zrobił przegląd literatury czasopism w celu ustalenia żywieniowych czynników ryzyka.

Przeprowadzono również ekologiczne badanie wykorzystując dane o występowaniu choroby Alzheimera z 10 krajów , w tym Indii.

W badaniu analizowano ryzyko z którym każdy kraj się mierzy w obliczu rozwoju choroby Alzheimera w oparciu o zwyczaje żywieniowe. USA było szczególnie narażone, a każdy mieszkaniec posiadający około 4 procent szans zachorowania na chorobę Alzheimera.

“Zmniejszenie spożycia mięsa może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera, a także kilku nowotworów, cukrzycy typu 2, udaru mózgu, prawdopodobnie przewlekłej chorobie nerek,” powiedział Grant.

Serdeczne podziękowanie dla The Better India

za możliwość skorzystania z materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dziewiętnaście =