Całe miasto redukuje zużycie energii!

 

Bielsko Biała chroni klimat

Szkolenia efektywności energetycznej dla firm i nauka eco-drivingu.

Jak zmniejszyć zużycie energii w firmie i obniżyć koszty działalności?

Jak racjonalnie użytkować urządzenia i technicznie przygotować przedsiębiorstwo do poprawy efektywności energetycznej?

Szkolenia efektywności energetycznej dla firm i nauka eco-drivingu to tylko niektóre działania dla obywateli, które w nowym roku zainicjuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Wszystko po to, by wspierać edukację ekologiczną i zredukować zużycie energii w mieście.

24 STYCZNIA – bielski Ratusz

Spotkanie informujące o bezpłatnych szkoleniach dla firm odbędzie się 24 stycznia w bielskim Ratuszu.
Spotkanie w sprawie realizacji „Planu działań na rzecz zrównoważonej energii dla miasta Bielska-Białej” – (tzw. SEAP-u) będzie także podsumowaniem działań redukujących zużycie energii i emisji CO2 po roku 2011.

Przedstawiciele takich instytucji i firm jak Szkoła Podstawowa nr 13, Centrum Handlowe Gemini Park, dwie największe spółdzielnie mieszkaniowe, a także firma Aluprof pokażą, jak poradzono sobie z wdrożeniem rozwiązań efektywności energetycznej w swoich placówkach.
Plan SEAP jest konsekwencją przystąpienia Bielska-Białej w 2009 roku do europejskiej inicjatywy „Porozumienie między Burmistrzami” jako jednego z pierwszych miast europejskich.

Obecnie do „Porozumienia” należy już ponad 4600 samorządów, które zaplanowały konkretne działania w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych do roku 2020 o co najmniej 20% względem roku 1990. SEAP ujmuje zadania inwestycyjne oraz nieinwestycyjne przypisane do poszczególnych jednostek uczestniczących w realizacji Planu: zarówno wydziałów Urzędu Miejskiego, jak i spółek miejskich, których działalność ma wpływ na emisję CO2.

ZACHĘCAMY 🙂

Urząd Miejski pragnie także zachęcać wszystkie inne instytucje oraz samych mieszkańców do włączenia się w realizację Planu SEAP.
Uczestnikami styczniowego spotkania będą nie tylko przedstawiciele Urzędu Miejskiego i spółek miejskich, ale także reprezentanci przedsiębiorstw komunalnych, spółek energetycznych, spółdzielni mieszkaniowych.

Ponadto zaproszono firmy oraz fundacje ekologiczne, aby wspólnie zastanowić się jak zwiększyć efektywność energetyczną.
Wprowadzenie w życie celów SEAP-u wymaga wdrożenia całego wachlarza działań takich, jak: termomodernizacje budynków, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, czy też poprawianie efektywności energetycznej systemów masowego transportu.

Jednocześnie wszystko to sprzyjać będzie zwiększeniu komfortu życia mieszkańców miasta.

ZMIANA ZACHOWAŃ MIESZKAŃCÓW.

Szczególnie istotny podkreślenia jest potencjał tkwiący w zmianie zachowań mieszkańców – wszyscy mieszkańcy Bielska-Białej redukując tylko o 1% zużycie mediów energetycznych (prąd, gaz, ciepło) w ciągu roku mogą ograniczyć emisje gazów cieplarnianych o ok. 6 200 ton.

BIELSKO BIAŁA NAGRODZONE.
Nasze miasto zdobyło do tej pory wiele nagród i wyróżnień za działania w poszanowaniu energii.

  • w 2005 roku Książnica Beskidzka została uhonorowana europejską nagrodą Energy Trophy za promocję i wdrożenie zachowań energooszczędnych.
  • najbardziej prestiżową nagrodę miasto zdobyło w 2009 roku, uzyskując tytuł najbardziej efektywnej energetycznie gminy w Polsce w kategorii powyżej 100 tys. mieszkańców w konkursie Krajowej Agencji Poszanowania Energii.
  • w 2011 Bielsko-Biała zdobyło tytuły „Miasto z Klimatem” oraz „Gmina Przyszłości 2011″ wygrywając dwa krajowe konkursy o tych samych nazwach.

 

PONADTO

W programie oprócz prezentacji bezpłatnych szkoleń z efektywności energetycznej dla firm, przedstawiona zostanie oferta darmowych kursów eco-drivingu dla mieszkańców Bielska-Białej, a także informacje o strategii energetycznej miasta, które mogą posłużyć do otwarcia nowych możliwości współpracy biznesu z samorządem.

ZAPRASZAMY !

Spotkanie w odbędzie się 24 stycznia o godzinie 10.00 w bielskim Ratuszu, sala sesyjna, I piętro.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: pze malpa do maila bielsko-biala.pl  do dnia 21 stycznia.

Za nadesłaną informację dziękujemy Pani Elżbiecie Legoń ze Studio Mikstura 🙂

Jeden komentarz do “Całe miasto redukuje zużycie energii!

  • 20 stycznia, 2013 o 8:38 pm
    Bezpośredni odnośnik

    Dużo ostatnio czytam o Bielsku- Białej. Miasto pełne fajnych inicjatyw ekologicznych…A inne miasta…????

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 3 =