Doniczka Airy- odkurzacz i niwelator

airy 1

Airy – bioaktywne oczyszczanie powietrza w domu lub biurze.

Wszyscy doskonale wiemy, że niektóre rośliny potrafią oczyszczać powietrze w naszym domu. Natomiast dzisiaj aby żyć i pracować w idealnie czystym powietrzu musielibyśmy otoczyć się mnóstwem roślin lub prawdziwym lasem równikowym. Dzięki rozwiązaniu jakie oferuje doniczka Airy, na szczęście nie będzie to konieczne.

airy 2

Airy wykorzystuje naturalną zdolność rośliny do niwelowania zanieczyszczeń oraz super efektywnego oraz naturalnego oczyszczania powietrza. Jeśli roślinę posadzimy w doniczce Airy taki zestaw zacznie pracować w naszym mieszkaniu jak odkurzacz i niwelator, takich zanieczyszczeń jak: benzen, formaldehyd, toluen, trójchloroetylen, ftalany, amoniak oraz zwykły kurz. 

Wychodząc naprzeciw zapewnieniu oszczędności i wygody w użytkowaniu, twórcy Airy zadbali o to, aby doniczki Airy nie potrzebowały zewnętrznego zasilania ani kosztownych filtrów do regularnej wymiany. Airy bezszelestnie i nieprzerwanie 24 h na dobę filtruje nasze powietrze w mieszkaniu czy w biurze.

Niemiecka firma Airy Greentech GmbH producent doniczek Airy opatentował ten system oczyszczania powietrza, który wykorzystuje tzw. „efekt kominowy”. Dzięki specjalnie skonstruowanej budowie doniczki jest możliwe wykorzystanie tego efektu, czyli różnic temperatur oraz ciśnień, dzięki czemu doniczka od dołu zasysa powietrze a od góry „wyrzuca” czyste zdrowe powietrze. Dzięki temu systemowi roślina w doniczce Airy czyści powietrze 8 razy skuteczniej niż w standardowej doniczce.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) dowiodła, że proces ten zachodzi głównie (bo aż w 90 %) dzięki korzeniom rośliny, pod warunkiem, że mają odpowiedni przepływ powietrza aby móc wyłapać i zniwelować zanieczyszczania i toksyny.

Każdy zestaw Airy wysyłany do Klienta składa się z donicy, substratu mineralnego, węgla aktywnego, wskaźnika poziomu wody, instrukcji oraz katalogu z opisem działaniu i doboru odpowiednich roślin.

airy zestaw

Jak Airy oczyszcza powietrze?

Airy zasysa powietrze od dołu wyłapując wszelki kurz, zanieczyszczenia, brzydkie zapachy oraz toksyny za pomocą substratu węgla aktywnego oraz wody. Airy działa tutaj jak standardowy filtr oczyszczający, ale taki którego nigdy nie musimy wymieniać bo zwyczajnie się nie zużywa.
W kolejnym etapie do pracy wkracza roślina, a głównie jej korzenie. Na korzeniach żyją mikroorganizmy oraz enzymy które przechwycają ze substratu zanieczyszczenia oraz toksyny, rozkładając na podstawowe składniki odżywcze dla rośliny.

Airy

Dodatkową, bardzo cenną funkcją doniczek Airy jest nawilżanie naszych pomieszczeń. Są to doniczki niemalże bezobsługowe z koniecznością uzupełniania zbiornika wody raz na 4-6 tygodni. Małe doniczki posiadają pojemnik na wodę 1,6 litra a większe aż 2,4 litra. Pojedyncza mniejsza doniczka oczyści pomieszczenie o powierzchni 20 m2 a większa 30 m2 pokój w zaledwie 24 godziny.
Doniczki są dostępne w 2 rozmiarach i 16 wersjach kolorystycznych:

Nie można nie wspomnieć również o wyglądzie – nowoczesny design ceniony przez projektantów wnętrz i firmy zajmujące się projektowaniem zieleni w biurach, klinikach i innych miejscach publicznych.
Skuteczność Airy została potwierdzona wieloma certyfikatami oraz badaniami Instytutu Fraunhofera, Instytutu Pekińskiego oraz nagrodami Reddot Award czy German Design Award:

Więcej szczegółów na :

Airy Poland

http://www.airy24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 8 =