Drugie życie rolki

Drugie życie rolek po papierze toaletowym.

Wiele razy projektanci i ekolodzy próbowali znaleźć sposób na ponowne wykorzystanie rolek kartonowych, które pozostają z papieru toaletowego, ale w końcu nie znaleźliśmy nic lepszego niż recykling.

Francuska artystka Anastasia Elias zorientowała się, jak włączyć te rolki w inspirujące miniaturowe światy.
Odpady są problemem dla wszystkich krajów, miast, przedsiębiorstw oraz dla każdej osoby. Oczywiście, istnieją firmy usługowe, które zajmują się tym problemem. Działalność takich firm jest przeprowadzana przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Na szczęście są ludzie, którzy są gotowi, aby zbliżyć się do problemu utylizacji kreatywnie. Anastasia Elias – jest jedną z nich

Artystka projektant z Paryża Anastasia Elias znalazła bardzo oryginalny sposób wykorzystania rolek kartonowych, które pozostają po papierze toaletowym.
Elias tworzy w tych rolkach wspaniałe miniaturowe światy.

rolki 1
Obrazy w rolce
rolki 3
Obrazy w rolkach

Mecze piłki nożnej ,lekcje tańca, wizyta w zoo, a rybackie – wszystkie te przyjemne sceny z życia codziennego, a także krajobrazy portretuje Anastasia Elias w rolkach.
Umieszczenie wyraźnie przemyślanego obiektu i znaków tworzy oryginalną 3D-scenę .Światło przechodzące przez rurki , powstający cień- tworzą ruch figur.
Tworząc swoją eko-instalację, artystka wycina małe kształty z papieru i dołącza je do rolek papieru toaletowego. W swojej pracy używa tylko papieru, pęsety i kleju. Wybiera elementy tego samego koloru co rolki. To stwarza iluzję, że dane papieru są integralną częścią rolki.

rolki 4
Obrazy w rolkach

Wykonanie takiej dioramy zajmuje jej kilka godzin, ale efekt zachwyca….

Źródło:ecobyt.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + dziesięć =