Eko pranie kilka porad

eko pranie

Chcesz by Twoje pranie było całkowicie eko ?!

Mamy na to sposoby ! 🙂
Czy wiesz, ile wody i energii marnujesz przy każdym praniu swoich ubrań?

Jednak nie musisz być już dłużej zmartwiony. Istnieją sposoby, aby tego uniknąć i przeprowadzić całą procedurę w sposób przyjazny środowisku.

EKO PRANIE

Sprawdź poniższe rady:

  1. Nie pierz swoich ciuchów po każdym użyciu ! Pamiętaj, że ciuchy nie brudzą się od razu ! Potrzeba co najmniej 2-3 dni żeby zaczęły brzydko pachnieć lub też być brudne. Tak więc nie powiększaj sterty ubrań do prania.
  2. Zaplanuj swoje pranie ! Ważne jest żeby pralka była pełna. Za każdym razem kiedy włączasz niepełną pralkę marnujesz wiele energii ! Tak więc zaczekaj kilka dni aż się zapełni
  3. Używaj zimnej wody do czyszczenia swoich ubrań. To prawda, że ciepła woda usuwa brud szybciej i prościej, ale czasami zimna woda może zdziałać to samo ! Jeśli używasz ciepłą / gorącą wodę, to musisz zużyć energię by ją podgrzać. Dlatego staraj się używać chłodniejszej wody, tak często jak to tylko jest możliwe, tak by Twoje pranie było całkowicie przyjazne środowisku.
  4. Rozejrzyj się za pralką która oferuje wydłużony czas wirowań. Może wyodrębnić dużo więcej wody z twoich ubrań w szybkim czasie. W rezultacie możemy szybciej wysuszyć ubrania oraz zredukować konsumpcję energii w pewnym stopniu.
  5. Nie wszystkie ubrania schną w jednakowym czasie. Wszystko zależy od materiału, z którego zostały wykonane. Dlaczego więc nie wykorzystać tego? Przechowuj ubrania różnych tkanin w oddzielnych pęczkach I susz je w odpowiedni sposób. W ten sposób nie doprowadzisz do nadmiernego suszenia ubrań oraz zmniejszysz zużycie energii.
  6. Czy Twoja suszarka ma czujnik wilgoci ? Może to być bardzo pomocne przy eko praniu. Łatwo możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie wysuszenie Twoich ubrań z pomocą czujnika wilgoci. W efekcie nie musisz uruchamiać suszarki na dłuższy czas.
  7. Upewnij się czy wyjmujesz swoje ubrania z suszarki jak tylko staną się suche. Jeśli to zrobisz, unikniesz marszczenia i gniecenia się ubrań. To bardzo pomaga przy prasowaniu, ponieważ nie musisz poświęcań aż tak wiele czasu na wyprasowanie tych ubrań, co może wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =