Ekologiczna Akcja Re!Generacja – finał

Ekologiczna akcja z udziałem gwiazdy

Zwycięzca konkursu nagrał Ekoteledysk z udziałem gwiazdy – Pauliny Przybysz

Przez większość 2020 roku w całej Polsce trwała wyjątkowa ekologiczna akcja – kampania edukacyjna promująca selektywną zbiórkę i recykling opakowań na żywność, zorganizowana przez Tetra Pak.

W dotychczasowych edycjach akcji osią projektu były pikniki edukacyjne. W czasie pandemii firma Tetra Pak podjęła decyzję o realizacji niestandardowego projektu o zasięgu ogólnopolskim, trafiającego do tysięcy osób, ale dostosowanego do obowiązujących zasad dystansu społecznego.

Kampania Re!Generacja, która zaangażowała młodych ludzi do działań proekologicznych, okazała się strzałem w dziesiątkę.

Aktywny udział Miast Partnerskich pozwolił na szerszy udział w akcji młodzieży z całego kraju. W projekt włączyły się władze samorządowe Warszawy-Wilanów, Kielc, Poznania, Białegostoku, Wrocławia, Krakowa, Nowego Targu i Augustowa.

Mieszkańcy tych aglomeracji mogli obejrzeć filmy edukacyjne tłumaczące hasła:

  • reduce – redukuj,
  • renew – odnawiaj,
  • recycle – przetwarzaj,
  • zobaczyć mapping pokazujący cykl życia opakowania Tetra Pak wyświetlany w Warszawie podczas Królewskiego Festiwalu Świateł w Wilanowie czy plansze informacyjne w Metrze Warszawskim.

Konkurs na tekst piosenki

Głównym elementem projektu był  konkurs na tekst piosenki o tematyce ekologicznej, skierowany do osób w wieku 15-25 lat.

Napłynęło kilkadziesiąt ciekawych tekstów z całej Polski. Zwycięzcą został  18- letni Mariusz Mrówka z Kielc, aktywny członek organizacji „Kreatywni w Kielcach”. Serdecznie gratulujemy!

Nagrodą w konkursie były warsztaty muzyczne z Pauliną Przybysz, wokalistką i propagatorką ekologicznego stylu życia.

Dodatkowo, zwycięzca wraz z piosenkarką nagrali piosenkę w profesjonalnym studio oraz nakręcili klip. Zobaczcie efekty tej pracy!

Piosenka uczy, jak poprawnie segregować opakowania, aby trafiły do recyklingu. Problem odpadów jest nadal kluczowy – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Organizator Kampanii – firma Tetra Pak, producent opakowań na żywność, od lat działa na rzecz zwiększenia poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu tego typu opakowań w Polsce realizując między innymi ekologiczne akcje – pogłębione działania edukacyjne.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na www.akcja-regeneracja.pl

Link do teledysku zwycięskiej piosenki: https://youtu.be/jScDQe5-3qY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =