Pszczoły i lniana lemoniada.

Pszczoły i recepta babci

Stara receptura od babci Helen, która zmieniła życie dziś 11 letniej Mikaeli Ulmer.

Czasami przypadek sprawia, że nasze życie ulega diametralnej zmianie. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku małej 4 letniej dziewczynki, która rozpoczęła swoją przygodę z lemoniadą i pszczołami.
Właśnie w tym wieku poprosiła swoją babcię o pomoc i inspirację w przygotowaniu produktu: (the Acton Children’s Business Fair) and Austin Lemonade Day.

Babcia wspierając wnuczkę w pomyśle podarowała wnuczce książkę kucharską z 1940 r z przepisem na wyśmienitą lnianą lemoniadę.
Już lniana lemoniada brzmi interesująco, ale Mikaela postanowiła ulepszyć recepturę i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu…

Dziewczynka ma jeszcze jedną fascynację: pszczoły. Sama stwierdza, że początkowo ja przerażały ( w końcu dwukrotnie była ukąszona i nie było to najprzyjemniejsze przeżycie ). Kiedy przeczytała ile pszczoły robią dla człowieka, dla całego ekosystemu postanowiła pomagać tym pożytecznym owadom.

Tylko jak to robić, kiedy ma się kilka lat. Mikaela uznała, że teraz jest najlepszy moment.

Ratowanie pszczół

Wspierana przez rodzinę, wykorzystując starą recepturę babci, wzbogacając ją lokalnym miodem stworzyła BeeSweet Lemonade.
Od początku zadbała, aby cześć zysków ze sprzedaży przeznaczyć na ochronę i ratowanie pszczół.
Konsekwencja, upór i rewelacyjny smak lemoniady sprawia, że jest już w tej chwili chyba jednym z najmłodszych eko przedsiębiorców na świecie.
Sprzedaż jej lemoniady zyskuje uznanie w regionie i z dnia na dzień w kraju. Produkt jest ekologiczny i bardzo korzystny dla zdrowia, dzięki zawartym składnikom.

Dziewczynka postrzegana jest jako pracowity, inteligentny i młody przedsiębiorca z Austin w Teksasie do tego stopnia, że dziś już 11 letnia Mikaela zachwyciła inwestorów na „Shark Tank”, a FUBU CEO Daymond John zainwestował w rozwój przedsięwzięcia $ 60.000

To wielka radość dla dziewczynki i ogromna szansa na szybszy rozwój jej firmy, a przede wszystkim zwiększenie zysków, którymi podzieli się ze swoimi ukochanymi pszczołami, bo od początku swoich działań  pieczołowicie dba o ten aspekt. Przeczytaj też o zależności człowieka od pszczół >> Pszczoły

Fotografia wprowadzająca z YouTube – źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 12 =