”Naturalne” rozwiązania to jego pasja…

Ab2

Arvindbhai Patel, urodzony w 1955 roku w miejscowości Vanch, 10 km od Ahmedabad (Indie) zawsze chciał zrobić coś innowacyjnego.          I zrobił !
Patel ma teraz swoje patenty na technologie. Jego najwybitniejsze osiągnięcia to naturalna chłodnica czy automatyczna pompa powietrza.

Najmłodszy wśród sześciu rodzeństwa, Patel mógł chodzić do szkoły tylko do klasy 10, a następnie musiał zrezygnować ze szkoły z powodu ograniczeń finansowych. Innowacje Patel’a dotyczą różnych dziedzin.
Jednak te, które korzystają z energii niekonwencjonalnej są najbardziej doceniane.

“Naturalna” chłodziarka

Kiedyś, gdy Patel miał wysoką gorączkę, jego żona wielokrotnie stosowała zimne okłady na czoło, aby obniżyć lub utrzymać temperaturę ciała.
Od tego, (…. w ferworze gorączki!), Patel wpadł na pomysł opracowania chłodziarki wody, która wykorzystuje tę samą zasadę, aby obniżyć temperaturę wody.

W jego naturalnej chłodziarce wody, woda przepływa przez cewki miedziane pokryte tkaniną bawełnianą, która jest stale nawilżana z urządzenia zraszającego.
Ponieważ wilgotna tkanina bawełniana schnie, to pobiera ukryte ciepło z kapiącej wody i schładza wodę wewnątrz zwojów/cewek.
Arvindbhai uzyskał patent na tą innowację, co zostało ułatwione przez GIAN under the Micro Venture Innovation Fund (MVIF) of NIF-India

Chłodziarka jest dobra latem, szczególnie dla regionów, które nie mają energii elektrycznej.

Początkowo produkowano chłodziarki w 3 różnych pojemnościach – 5, 10 i 15 litrów.
Ale teraz jest produkowana tylko dla 100 i 150 litrów pojemności chłodziarki.
Około 600 jednostek różnych pojemnościach zostało sprzedanych do tej pory.
Do jego klientów należą Gujarat Vidyapeeth (Ahmedabad), Science Park (Jaipur) i wiele innych.

Korzystając z tej samej koncepcji, stara się opracować urządzenie chłodni dla warzyw.

natural-water-cooler 1

Automatyczna pompa powietrza

Automatyczna pompa powietrza jest tania, przenośna i kompaktowa, pomocna do nadmuchiwania opon / naprawy jakiegokolwiek pojazdu, zwłaszcza jednośladów, z ręcznym lub automatycznym mechanizmem uruchamiania.
Pompa może pomóc naprawić przebicie na miejscu, tak aby umożliwić dotarcie pojazdu do pobliskiej stacji benzynowej w celu uzyskania pomocy.

Urządzenie konwertuje sprężarkę pojazdu dwu kołowego na pompę powietrza.
Szczyptę granulek polimeru dodaje się, aby uszczelnić łącznik.
Przedsiębiorca z Bombaju podjął niewyłączną licencję na tę technologię i sprzedał ponad 2500 sztuk, głównie w północno-wschodnich Indiach.
Patel dostosował tą technologię do quadów również.

air-pump

Inne działania

Patel jest zafascynowany odnawialnymi źródłami energii i dokonał kilka prób eksperymentalnych dla wykorzystania energii wiatru z jego “Low Air Thrust Multi-curtain System”, który wykorzystuje system kurtyn, pręt i pompy powietrza, aby naśladować działanie tunelu aerodynamicznego.

Patel jest człowiekiem napędzanym pasją, który w dalszym ciągu dąży nieustannie, by dostarczyć czegoś nowego i innowacyjnego dla społeczeństwa.
Mimo kilku niepowodzeń, oporu ze strony rodziny i ograniczeń finansowych, zawsze poszukuje nowych pomysłów. Rzeczywiście jest to inspirujący wynalazca!

 

Serdeczne podziękowania dla The Better India za materiał i zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =