Naturalny środek na insekty

Środek na insekty – jak pozbyć się owadów z domu

Istnieją naturalne sposoby – niejeden skuteczny środek na insekty – aby pozbyć się tych małych, nieproszonych gości z domu !

Należy uważać, upewnić się, że dzieci nie zjedzą sporządzonych preparatów; nie są toksyczne, ale mogą powodować podrażnienie.

Mrówki

Mrówki są niesamowitymi małymi owadami, zdolnymi do przenoszenia do 10-krotności swojej masy ciała, ale wolimy kiedy pozostają poza naszym domem.
Co zrobić aby uniknąć lub pozbyć się nie proszonych gości?

środek na insekty - mrówki
Naturalne sposoby na insekty

Krok 1 – Pierwszym krokiem jest to, aby utrzymać powierzchnię domu i blatów kuchennych czystą. Spróbuj mieszanki octu i cytryny lub olejku eukaliptusowego, który pozostawi powierzchnie nieskazitelnie czyste. To naturalny środek na insekty, który odstrasza mrówki.
Krok 2 – Mrówki nadal nie są jeszcze odstraszone? Spróbuj zabezpieczyć punkty wejściowe, spody i narożniki cienkimi liniami olejków cytrusowych, sokiem z cytryny lub nawet cynamonem.
Krok 3 – skórka ogórka lub jego plastry są naturalnym środkiem odstraszającym. Obierz ogórek, stwórz kwiat ze skórki, jeśli chcesz, zabezpieczając go wykałaczką. Dodatkowa zaleta – jesz regularnie bogatego w witaminy i minerały ogórka !

Więcej metod

Krok 4 – Jeśli musisz zachować pewne pokarmy na zewnątrz, stwórz barierę ochronną wokół nich, ustawiając je w płytkim naczyniu z wodą.
Krok 5 – Stwórz własną przynętę na mrówki. Wymieszaj 1 łyżeczkę kwasu borowego i 6 łyżek cukru w dwóch szklankach wody. Zanurz waciki w tej mieszaninie i umieść je w miejscach uczęszczanych przez mrówki.

Kwas borowy ‘’odprowadzi z powrotem’’ mrówki do ich gniazda. Po kilku tygodniach przestaną one wracać do Twojego domu.

Karaluchy

Karaluchy mogą przetrwać wojnę nuklearną, ale to nie powód, aby udzielać im schronienia.

karaluchy
karaluchy

Czystość to podstawa – mydło i woda są naszą podstawową obroną przed nimi. Pojemniki powinny mieć powłoki ściśle przylegające, a najlepiej, żeby wszelkie odpady były usunięte jak najszybciej.

Krok 1 – Ogórki działają równie skutecznie na karaluchy – więc zabieramy się do obierania.
Krok 2 – Liście laurowe i strąki czosnku również zniechęcają karaluchy. Bądź kreatywny, stwórz małe girlandy lub wykałaczki przebite przez liście laurowe, czy strąki i przechowuj je w rogach.
Krok 3 – Kwas borowy w proszku jest rozwiązaniem, gdy sytuacja jest ekstremalna. To silny środek na insekty. Gdy jest spożywany przez karaluchy to odwadnia je, a tym samym je zabija. Borowy proszek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, najlepiej aby umieścić go tylko w wysokich miejscach.

Komary ? Aksamitka jako środek na insekty

Bolesne, czerwone, opuchnięte ugryzienia? Nigdy więcej.

Krok 1 – Najważniejszą rzeczą jest to, aby wyczyścić rynny, parapety i tarasy ze stojącej wody, tak często jak to możliwe.
Krok 2 – Sadzenie aksamitki w pobliżu okien i drzwi to świetny pomysł, kwiaty to naturalny środek na insekty takie jak komary – odstrasza komary bardzo dobrze.
Krok 3 – Można również używać naturalnego oleju z miodli indyjskiej i nawilżać skórę, co również daje dobre efekty.
Krok 4 – Olejki eteryczne, takie jak bazylia, lawenda i mięta są również świetne w odstraszaniu komarów. Czy zasadzisz drzewko lub spryskasz się mieszanką z wody i olejku, będziesz wolny od ugryzień komarów.

aksamitka
Naturalny środek na insekty

Muchy i pchły

Muchy i pchły są dość trudno wypędzić z domu. Te małe skrzydlate istoty znajdują się wokół żywności lub zwierząt i są często naszą zmorą.
Twoi sprzymierzeńcy?
To rośliny takie jak mięta, bazylia i cytrusy. Każda z tych roślin to dobry środek na insekty. Olejki eteryczne będą działać równie dobrze.

Krok 1 – Odkurzaj i czyść dywany i zasłony tak często jak tylko to możliwe.
Krok 2 – Kąp zwierzęta z łagodnym mydłem i rozczesuj ich sierść tak regularnie, jak wskazane.
Krok 3 – Liście laurowe, goździki i eukaliptus wieszane na drzwiach lub oknach też zniechęcają muchy do wizyt w naszych domach.
Krok 4 – Upewnij się, że żywność czy owoce nie są pozostawione na zewnątrz przez zbyt długi czas. Używaj pokrywek oraz koszy siatkowych.

Serdeczne podziękowania dla The Better India

za możliwość skorzystania z materiału.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =