OLE! Ekologia z temperamentem!

Baner Lekcja ekologiczna 750x350

Od 15 września OLE! Ekologia z temperamentem!

 Dla Polaków najczęstszym źródłem informacji o stanie środowiska są media, ale w ich edukacji ekologicznej rośnie także znaczenie szkoły.

Dlatego, właśnie na początku roku szkolnego, Fundacja Ekologiczna ARKA rozpoczyna nową kampanię – Ogólnopolską Lekcję Ekologiczną „OLE!”. ARKA chce zmotywować nauczycieli do wymyślenia i przeprowadzenia niezwykłych lekcji dotyczących ekologii.

Dla najlepszych nauczycieli będą nagrody.

W poniedziałek – 15 września inauguracja Ogólnopolskiej Lekcji Ekologicznej „OLE!” odbędzie się na Placu Zamkowym w Warszawie o godz. 12.00. Partnerem wydarzenia jest MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA w m. st. Warszawie.
Ponieważ Polacy nadal rzadko zwracają uwagę na wiadomości, które uzasadniają segregację odpadów w tym roku głównym tematem kampanii jest ograniczanie wytwarzanych odpadów i ich segregacja.

Na Placu Zamkowym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 141 stworzą ogromną instalację (ok. 20 -25 metrów kw.) na temat segregacji śmieci. Będą również układać eko-puzzle (ponad 20 metrów kw.), grać w eko-memory i… produkować prąd, który zasili urządzenia eko-kina.

Zależy nam na tym, aby ekologia w szkole nie była nudną lekcją, ale by kojarzyła się z ciekawym, twórczym działaniem – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Kampanii „OLE!” (od 15 września do 10 października) towarzyszą różnorodne happeningi, instalacje, akcje uliczne i medialne w największych polskich miastach.

Weźmie w niej udział prawie 50 tysięcy uczniów.

Przedszkola i szkoły mogą zgłaszać się po materiały edukacyjne do koordynatorki projektu Alicji Fober: a.fober@fundacjaarka.pl ,tel. 609 333 504.

1000 złotych wygra nauczyciel, który przeprowadzi najciekawszą lekcję ekologiczną.

Fundacja Ekologiczna ARKA ma także nagrody dla uczniów – 10 iPadów dla autorów najbardziej pomysłowych ulotek na temat segregacji śmieci i ograniczania odpadów. Szczegóły na: www.lekcjaekologiczna.pl
Fundacja Ekologiczna ARKA współpracuje ze szkołami i gminami od 10 lat. Propozycje edukacyjne Fundacji są wykorzystywane przez nauczycieli.

Największa kampania ARKI – Listy dla Ziemi polega na pisaniu listów, w których uczniowie przedstawiają dorosłym konkretne problemy związane z ochroną środowiska, a jednocześnie podają przykłady prostych działań, które minimalizują negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne.

Dzięki tej akcji miałam możliwość wzbogacenia warsztatu pracy o nowe treści. Zawsze najwięcej pozytywnych emocji wywołują we mnie moi wychowankowie, którzy bardzo dobrze potrafią rozróżnić to, co jest dobre, a co jest złe.

Jest to wspaniały instynkt, który my dorośli, z wiekiem niestety zatracamy – mówi Krystyna Madera, nauczycielka z Przedszkola nr 16 w Koszalinie

Więcej informacji:

Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji Ekologicznej ARKA, tel. 609 267 020

Alicja Fober, koordynatorka Ogólnopolskiej Lekcji Ekologicznej OLE!, tel. 609 333 504

Materiał i zdjęcie: Fundacja Ekologiczna ARKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =