Przenośne turbiny wiatrowe dla każdego.

Trinity 1

Czy przenośne turbiny wiatrowe wkrótce zrewolucjonizują świat?

Firma Janulus uruchomiła nową kampanię Kickstarter prezentując 4 nowe rodzaje “Trinity the Portable Wind Turbine Power Stations”.

Zalety przenośnej turbiny wiatrowej Trinity

Trinity może być używana do ładowania gadżetów USB (smartfony, aparaty fotograficzne, tablety itp) i obniżania kosztów energii poprzez zamontowanie jej w domu.

Ze względu na różne potrzeby energetyczne Trinity występuje w 4 rozmiarach. Jest to lekka i łatwa do skonfigurowania pierwsza na świecie przenośna i przyjazna dla użytkownika turbina wiatrowa na rynku. Trinity jest wyposażona w 50, 400, 1000 i 2,500W (W) generatory, oraz w baterie Li-Ion o pojemności od 7500 do 300.000 mAh, turbina ważący tylko 650g (1,4 lbs.).

Trinity składa się do postaci cylindra, co ułatwia jej przenoszenie i podróżowanie. Składanie Trinity jest bardzo łatwe, po prostu wyciąga się śmigła i ustawia nogi w konfiguracji statywu lub płasko w zależności od okoliczności.

 trinity 5

Dodatkowo Trinity oferuje  dwa ustawienia śmigieł dla lepszego wykorzystania niższych i wyższych prędkości wiatru.

Trinity posiada odporność na wodę, możliwe jest ładowanie wszelkich urządzeń USB.

W większych wersjach Trinity można także znaleźć gniazda 220V / 110V, które można wykorzystać jako źródło energii. Trinity jest wyposażona w ekran LED, który wyświetla stan baterii i ustawień.

Rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku samochodów elektrycznych, gdzie właściciele są poza zasięgiem konwencjonalnego źródła energii lub decydują się na bardziej ekologiczny sposób, aby naładować swój samochód.

 Trinity 2

Najważniejszy jest jednak komfort ładowania samochodów elektrycznych, w dowolnym miejscu, z możliwością składania i zabrania turbiny w bagażniku.

Trinity 2500 3

Najbardziej wdzięczne za turbinę są osoby kochające podróże. Krótka żywotność baterii większości telefonów i tabletów w podróży jest często bardzo frustrująca, ale z pomocą Trinity można  ładować urządzenia USB w dowolnym miejscu na świecie, w dodatku czystą energią.

Jedno jest pewne.

Janulus rozwiając się w tym tempie i z takim sukcesem stanie się światowym liderem w dziedzinie zrównoważonych inwestycji i projektów.

Już teraz polityką firmy jest promowanie pozytywnego wpływu poprzez utrzymanie wysokiego standardu odpowiedzialności społecznej. Firma ma siedzibę w stanie Minnesota, jej założycielem i prezesem jest Einar Agustsson.

Warto poznać historię Firmy braci Agustsson i jej przenośnych turbin wiatrowych…

Idea Trinity weszła w życie kiedy bracia Agustsson zbudowali swoje pierwsze turbiny wiatrowe w celu obniżenia kosztów energii. Po tym nie było już odwrotu – rozpoczęli konstruować pierwszą przenośną turbinę wiatrową. Bracia Agustsson próbowali wielu sposobów, aby wreszcie zdecydować się na konstrukcję cylindra, który otwiera się jako turbina wiatrowa i był to najlepszy sposób.

Kolejnym zadaniem było stworzenie prototypu funkcjonalnego i monitorowanie wyników.

Od trzech pokoleń w funkcjonowali w rodzinie elektryków, a dzięki edukacji biznesowej, bracia wiedzieli dobrze, że mieli coś cennego w ręku.

Po zbudowaniu kilku prototypów bracia Agustsson zdecydowali, że chcą przedstawić swój pomysł światu z celem wprowadzenia ich pomysłu do masowej produkcji.

Znalezienie kapitału w celu sfinansowania pomysłu było następnym krokiem, a po obejrzeniu udanych kampanii Kickstarter podjęto decyzję by wystartować w Kickstarterze, a nie poszukiwać inwestorów zewnętrznych.

Kampania Trinity rozpoczęła się 11 kwietnia i niemal natychmiast została podjęta jako temat top w światowych gazetach. Projekt został pomyślnie sfinansowany i zaczął z powodzeniem, długą i pouczającą podróż w świat produkcji.

Jedną z najlepszych rzeczy na temat crowdfundingu jest to, że można mieć możliwość bezpośrednio komunikować się z konsumentami i usłyszeć ich pomysły, jak udoskonalić i poprawić produkt. Wiele świetnych pomysłów weszło w życie i bracia Agustsson postanowili znacznie poprawić projekt przed rozpoczęciem produkcji.

Po odkryciu wielu opcji na produkcję produktu, stwierdzili, że produkcja w USA nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla młodej, startującej firmy.

To przywiodło braci za granicę, aż do Shenzhen, w Chinach. “Polowanie” na odpowiedniego producenta było kontynuowane i ze względu na wiele barier i niepewność – Chiny również nie były najlepszym rozwiązaniem. Po frustrującej podróży na znalezienie producenta zaczęli rozważać możliwość produkcji Trinity u siebie.

Obaj braci byli urodzeni i wychowywani w Islandii i postanowili, że otwarcie fabryki w Islandii byłoby właściwym krokiem do przodu, tak więc latem 2015 r Janulus otworzył własną produkcję w Islandii.

Dziękujemy wszystkim, którzy stali przy nas i wierzyli w nas – mówią bracia.

Einar and Agust

 

{youtube}yuRkrKof1Ig|600|450{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dwadzieścia =