Rolnik zaprojektował turbinę, która pompuje wodę bez zużycia energii lub paliwa

Oto rewolucyjna technologia, która pomaga rolnikom pompować wodę z rzek bez użycia energii elektrycznej lub paliwa.

Dowiedz się wszystkiego o człowieku, który ją opracował i jak działa jego urządzenie.

„Gdy poeta pisze wiersze, nie uczy się tego „gdzieś”. Ma tę jakość i kreatywność udzieloną przez Boga.

Podobnie, innowator rodzi się także z pomysłami – on po prostu je obrazuje, mówi Mangal Singh, twórca turbiny MANGAL, rewolucyjnej technologii, która rozwiązuje jeden z największych problemów z jakimi borykają się indyjscy rolnicy, niedrogiej i prostej w użytkowaniu.

Urodził się w małej wiosce, Bhailoni Lodh z Uttar Pradesh.
Rolnik wspomina swoje dzieciństwo, kiedy bawił się w pobliżu rzeki.

„Bawiliśmy się każdego dnia beczką którą toczyliśmy z góry na dół do rzeki i tak pojawił się pomysł, aby zaprojektować tą technologię,” mówi.

Singh opracował opatentowaną technologię, która jest tania, skuteczna i nie wymaga żadnego paliwa lub zewnętrznego źródła energii do podnoszenia wody z rzeki.

Turbina Mangal jest zbudowana z lokalnie dostępnych materiałów, działa wyłącznie na zdrowych zasadach mechanicznych i nie wymaga źródła energii innego niż przepływ wody.

„Bo ja też jestem rolnikiem, wiem bardzo dobrze, z jakimi problemami borykają się rolnicy .
Ponieważ paliwa są bardzo kosztowne, energia elektryczna nie jest dostępna we wszystkich wioskach, myślałem o projektowaniu urządzenia, które może wykorzystać energię płynącej wody i eksploatować pompy przy pomocy tej energii, „mówi.

Zaprojektował technologię w 1987 roku, kiedy jego pompa elektryczna się zepsuła, uprawy wymagały nawadniania, a banki odmówiły mu kredytu.

Opracował prototyp i pompował wodę po raz pierwszy w swoim gospodarstwie.
Następnie wprowadził tę technologię w swojej wiosce na grunty nieurodzajne, który wkrótce przekształciły się w obszary zieleni dzięki MANGAL Turbin.

Dzięki technologii, którą opracował woda sięgała do miejsc położonych 2 kilometry dalej bez wykorzystania oleju napędowego lub energii elektrycznej.
Następnie użył tej maszyny w szkółce leśnej, gdzie tym samym zostały zaoszczędzone znaczne ilości oleju napędowego.

Natychmiastowy sukces jego turbiny przyniósł uznanie Singh’owi i spowodował, że rolnik znalazł się w centrum uwagi. Wielu ekspertów oglądając jego pracę było zaskoczonych wynikiem.

Mangal Turbiny poprawiły życie wiele tysięcy ludzi w całym kraju. Ożywione zostały również martwe kanały/rowy z wykorzystaniem jego rewolucyjnej technologii.

„Technologia jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, ponieważ jest to maszyna, w której woda jest podnoszona bez paliwa lub energii. Tym wyróżnia się Mangal Turbine, w porównaniu do innych technologii „, mówi.

Powodzenie maszyny polega na specjalnie zaprojektowanym kole wodnym, które może obracać się nawet przy niskim słupie wody – do jednego metra.

Singh najpierw stworzył koło wodne, podniósł RPM (obroty na minutę) z pomocą skrzyni biegów , co pomogło mu osiągnąć RPM w zakresie 1500 do 2200.

„Pompa wymaga niskiej wysokości słupa wody, wystarczy do 1 metra i stworzenia niskobudżetowej zapory.

Urządzenie turbiny składa się z koła wodnego trwale zamontowanego na wale stalowym, umieszczonym na fundamencie podpór. Wał jest połączony z przekładnią ze złączami uniwersalnymi, co zwiększa jego prędkość obrotową.

Pompa odśrodkowa unosi wodę z jednego końca, a koło pasowe jest wykorzystywane do uzyskiwania energii do działania urządzenia. Konstrukcja wirnika turbiny CWU jest prosta i może być wykonana w różnych rozmiarach, aby sprostać różnym wymaganiom specyficznym dla danej lokalizacji w dowolnym miejscu w krajach rozwijających się „, wyjaśnia.

Sukces i wpływ innowacji nie ma sobie równych, a ilość wody podnoszona jest o wiele większa niż w przypadku innych alternatywnych pomp napędzanych paliwem.

Może być również stosowana w pracach rolniczych: w młynach, młócce, wyciskaniu oleju, cięciu pasz i w wielu innych miejscach.

Pomimo jego przełomowej innowacji i międzynarodowego uznania, spotkał się z biurokratyczną obojętnością i korupcją.

mangal4

On wciąż walczy o swoje prawa, gdyż faktycznie uzyskał niesamowitą technologię mogącą znaleźć zastosowanie w wielu miejscach.

„Nawet sprzedałem mój dom, aby na to zapracować. Pozostałem z niczym. Wszystko czego potrzebuję to wsparcie ze strony rządu i przejrzystość, aby można urządzenie używać. Powinni zainstalować demonstrator pilotażowy w wioskach i zobaczyć jaki wynik daje . Dajcie mi honorarium za technologię i weźcie ją do różnych miejsc, „mówi.

Pomimo całkowitego zaniedbania, Singh nie traci nadziei. Obecnie prowadzi rozmowy z prywatną firmą, która jest gotowa podjąć się produkcji urządzenia i pomóc Singh’owi w promocji urządzenia.

W przyszłości Singh chciałby sprawić, aby urządzenie było dostępne dla większej liczby osób, ale tylko wtedy będzie to możliwe, gdy otrzyma wsparcie finansowe od firm państwowych lub większych.

„Nie mogę tego zrobić sam. Nie mam żadnych środków do ciągnięcia tego, „mówi.

Innowator, poprzez jego niesamowitą innowację, uprościł życie wielu rolników.
Miejmy nadzieję, że otrzyma odpowiednie wsparcie od rządu i sektora prywatnego.
Aby dowiedzieć się więcej o jego pracy, skontaktuj się z nim na – mangalturbine.1@rediffmail.com lub odwiedź jego stronę internetową.

Serdeczne podziękowania dla The Better India za możliwość skorzystania z materiału.

Photo: mangalturbine.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + dwanaście =