Domy modułowe Huf Haus

Domy modułowe całoroczne pod klucz – przykłady

Niemieckie domy modułowe firmy Huf Haus to synteza drewna i szkła oraz efektywności energetycznej. Przy tym oparte są na konstrukcji słupowo-ryglowej, mało popularnej w obecnym polskim budownictwie mieszkaniowym. Konstrukcja tego typu jest widoczna i nie jest zasłonięta przez elementy typu płyty gipsowo-kartonowe itp..

Dlaczego przyglądamy się akurat tym domom? HUF to rodzinna firma z ok. 110 letnią tradycją, mająca zrealizowanych ponad 10tys domów, a takich jest na rynku niezbyt wiele.

Te ekodomy, są montowane z gotowych elementów, bezpośrednio na działce Klienta.

Budynek charakteryzuje prosta i jasna forma, do tego dom integruje się harmonijnie z otaczającym krajobrazem.

Aby zapewnić jakość we wszystkich branżach budowlanych, wszystkie usługi oferowane są kompleksowo przez firmę HUF:

 • wizyta z architektem na działce budowlanej i ustalenie koncepcji domu. Na tym etapie, kiedy wstępne szczegóły i rysunki są już gotowe, HUF dostarcza Klientowi prezentację 3D i kalkulację kosztów – kompleksowe dane liczbowe oraz gwarancję stałej ceny.
 • następnie podpisywana jest umowa z firma HUF i składny wniosek o pozwolenie na budowę
 • następnie opracowywany jest projekt wnętrz, Kliencki korzystają przy tym z domów pokazowych / wzorcowych – firma ma specjalną wioskę tego typu,
 • w kolejnym etapie, na podstawie przygotowanych przez HUF rysunków roboczych i konstrukcyjnych zamawiane są wszystkie niezbędne materiały, do produkcji domu. Każdy element domu słupowo-ryglowego jest w naszych zakładach produkcyjnych Firmy w Hartenfels i podlega ścisłej kontroli jakości. Po wytworzeniu i skontrolowaniu wszystkie elementy składające się na wytwarzane domy modułowe są ładowane do transportu.
 • ekipy montażowe HUF wznoszą każdy dom w czasie od jednego do dwóch tygodni. Jest to możliwe, gdyż domy modułowe HUF są wstępnie wytwarzane w firmowej fabryce, ważna role odgrywa też planowanie logistyczne, realizowane na potrzeby budowy domów. Gdy dom jest wodoszczelny i rozpoczynają się prace wykończeniowe wewnątrz. Po końcowej kontroli jakości domy są przekazywane jako gotowe do wprowadzenia się.
  • ważne jest, że HUF zarządza i koordynuje także procesem powstawania fundamentów / piwnic (z prefabrykowanych, izolowanych paneli betonowych). Na życzenie Klienta ten wykonawcy i dostawcy tego etapu mogą być wyłonieniu w  procedurze przetargowej
 • HUF zapewnia także szybką i niezawodną obsługę w ramach gwarancji, jeśli po przekazaniu domu konieczne są jakiekolwiek prace lub poprawki.

Gotowe domy modułowe o niskim zużyciu energii

Domy proponowane przez Huf Haus nawiązują do z tradycyjnych dla Europy Północnej budynków, z muru pruskiego, które adaptuje do współczesnych form.

Dom modułowe w konstrukcji słupowo-ryglowej charakteryzuje drewniany, stały szkielet, natomiast inne elementy takie jak sufity, ściany i podłogi nie mają charakter stałego, co zapewnia możliwość modyfikacji domu.

Stosowane przegrody budowlane gwarantują bardzo wysoką jakość izolacji cieplnej budynku.

Powoduje to, że aż do 70% ścian zewnętrznych budynku mogą stanowić przeszklone powierzchnie, co świadczy o  klasie efektywności energetycznej budynku [ 34W/m2 ].

Duże powierzchnie okien redukują zużycie energii elektrycznej do oświetlenia i poprawiają komfort życia mieszkańców, w tym kontakt z naturą, poprzez otwarcie na przestrzeń zewnętrzną

Ponadto budynki standardowo wyposażone są w:

 • wysokiej wydajności pompy ciepła powietrze – woda – najnowszej generacji. Zasada jest prosta i pomysłowa. Pompa ciepła wykorzystuje naturalne ciepło w powietrzu, które otacza nas cały czas. To ciepło jest uzyskiwany z naturalnego środowiska a następnie przekazywane do systemu ogrzewania.
 • nowoczesne ogrzewanie podłogowe – niskotemperaturowe, które jest wystarczające do ogrzania budynku.  Pokoje są równomiernie ogrzewane przez ciepło promieniowania podłogi. Przyjemne ciepło promieniowania podłogi zapewnia komfort i poprawia samopoczucie. Zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej, wszystkie pojedyncze pomieszczenia / strefy są wyposażone i kontrolowane przez oddzielne termostaty.

Domy modułowe projekty

Niemieckie Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa przyznało HUF HAUS nagrodę Gold Standard Recognition Award.

Oznacza to, że każdy wybudowany dom ma jakość spełniającą Certyfikat Złotego Standardu.

Przyjrzyjmy się jakie Firma HUF ma w swojej ofercie domy, biorąc pod uwagę praktyczne rozwiązania i umiarkowany metraż:

 • nasz faworyt to domy modułowe Modum 6 o powierzchni nie przekraczającej 100m2. Te domy dosłownie przenika światło, dzięki przeszkleniom od frontu widzimy nawet ogród za domem ! Zewnętrzny taras, za przeszklonymi drzwiami wydaje się przedłużeniem powierzchni mieszkalnej.
modum 610
domy modułowe Modum6 – widzimy efekt przenikania światła przez przeszklenia – od frontu do ogrodu
dom modułowy Huf Haus
widok od strony przeszklonej elewacji ogrodowej

A jak wygląda wewnętrzny układ pomieszczeń ? Oczywiście konstrukcja domów – słupowo-ryglowa daje ogromne możliwości aranżacji wnętrza.

Poniżej przykład oddzielenia stref w pokoju dziennym, na dwóch słupach konstrukcji zawieszona jest półka, która pod obrazem ukrywa telewizor. Z tyłu, za słupami, pólka ta tworzy otwarty regał na książki.

modum 610 wnetrze

Powyższy przykład i wskazane wyżej procedury realizacji domów warto mieć na uwadze rozważając w Polsce zamówienie domu modułowego.

Zdjęcia i tekst w oparciu o materiał medialny firmy HUF HAUSDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + trzynaście =