Toksyczny, świat wokół nas

 toksyczny świat kontra eko świat

Można pomyśleć, że to szalony pomysł robienie własnych środków czystości czy też kosmetyków, przecież w sklepach jest tyle dostępnych produktów, po co „marnować czas”?
W ekologicznych sklepach można kupić drogie eco środki. Dlaczego drogie ?

Bo ich składniki są o wiele tańsze, bo czy kiedykolwiek zapłaciliście za ocet spirytusowy i kwasek cytrynowy 20zł?

Dodatkowo, analizując dokładniej temat komercyjnych środków ekologicznych, może sę myle, ale czy spotkaliście się z ekologicznymi środkami w szklanych butelkach lub też z recyklingowanego plastiku?

EKOLOGIA I DBANIE O ŚRODOWISKO NA „pół gwizdka”

Dodatkowo:

  • „carbon footprint” czyli zużycie enegrii na produkcje,
  • transport (często wielokrotny bo: od produtenta składników do fabryki, z fabryki do hurtowni, z hurtowni do sklepu, ze sklepu do domu konsumenta),
  • cała zużyta energia wykorzystaną na promocję produktu, jego miejsce na półce sklepowej (ośwetlenie, ogrzewanie etc)

To wszystko sprawia, że jeśli zależy nam na ekologii, kupując gotowy produkt nie jesteśmy aż tak ekologiczni.

INSTYNKT MATKI

Ja sama zaczęłam robić te wszystkie kremy, płyny czy proszki do prania kiedy byłam z moim pierwszym dzieckiem w ciąży.

Będąc odpowiedzialną za wprowadzenie tej nowej istotki na świat, doprowadził do wielu zmian w moim życiu, ponieważ jak każda mama chciałam dać jej wszystko co najlepsze.

Instynkt się odezwał, a co! 🙂

Doszłam do wniosku, że chce mieć „dzikie” dziecko, co to oznacza, po prostu moje dzieci mogą sobie chodzić i brać w domu co im się żywnie podoba (oprócz tych ostrych i naprawdę niebezpiecznych rzeczy ), chemia w domu musiała zniknąć.

Zaczęłam robić na początku płyn do prania, mąż patrzył się na mnie jak na nawiedzoną dziwaczkę,.. a co tam, to dla dzieci myślałam.

Frajdę sprawiało mi to mieszanie i używanie rzeczy, które sama zrobiłam i wiecie co przy tym naprawdę oszczędziłam masę pieniędzy.

DLACZEGO JESZCZE ?

Najważniejsze chyba jest bezpieczeństwo, nawet w piramidzie Maslova jest ono jedną z głównych wartości dla każdego z nas.
Naturalne produkty są bezpieczniejsze dla Ciebie, kiedy ich używasz.

Większość chemii gospodarczej zawiera syntetyczne środki, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na Ciebie, Twoje oczy, płuca czy skórę.

Według wielu badań, używając tych środków latami, narażasz się na poważne zagrożenia zdrowia.

Naukowcy udowodnili , że chemikalia zawarte w masowo sprzedawanych produktach gospodarczych mogą powodować w Twoim ciele zmiany hormonalne, wszelkiego rodzaju raki, zaburzenia głównego systemu nerwowego, czy też nieodwracalne alergie skórne.

Naukowcy potwierdzają, że w naszych czasach, bardzo często zanieczyszczenie powietrza w domu jest od dwóch do pięciu razy gorsze niż zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego.

Wielu z nas żyje w takiej chemicznej zupie, którą sami przynieśliśmy do naszych domów, myśląc że te masowe produkty czynią nasz dom czysty i bezpieczny.

Dodatkowo, nasze dzieci, znacznie szybciej pochłaniają te wszystkie środki chemiczne przez wdychanie ich czy dotykanie powierzchni które zostały nimi przetarte, ta cała chemia oddziałuje na nie ze zdwojoną siłą, a co za tym idzie bardziej niebezpieczna.

Dzieciaki godzinami siedzą na podłodze, wkładają wszystko do buzi

SUMA SUMMARUM

toksyczny świat kontra eko świat

Czyli suma summarum, jest TANIEJ I BEZPIECZNIEJ, a tak samo czysto!

Jeden komentarz do “Toksyczny, świat wokół nas

  • 15 maja, 2013 o 8:13 am
    Bezpośredni odnośnik

    Gratuluję wytrwałości. Wychowanie dzieci + domowa ‘produkcja’ ekokosmetyków itp to wielka sprawa 🙂 Równiez organizacyjnie 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − siedem =