Akademik na kółkach

dom przyczepa dla studenta

Kiedy Joel Fleck powrócił do domu po studiach, chciał mieć swoje miejsce, ale nie chciał płacić wygórowanych w Sonoma County(USA) czynszów najmu, więc postanowił zbudować swój własny, mały dom na przyczepie.
Zainspirowany maleńkim domem pioniera Jay’a Shafer’a, również z Sewastopola (USA), Fleck kupił opuszczoną przyczepę od sąsiada za 300 dolarów i rozpoczął budowę bez planów.

Przy braku doświadczenia budowlanego niepotrzebnie skomplikował konstrukcję, choć cała budowa kosztowała go $ 25.000.
Pozyskał wiele materiałów z odzysku, a wspomniany koszt nie obejmuje kosztów jego pracy w okresie dwóch lat.

Wiele szczegółów konstrukcji ma niestandardowy charakter, wejście po drabinie do swojej sypialni wykonał z lin stalowych i w celu wyeliminowania „kołysania” zrobił to tak, że umocował klipy w podłodze (klipy lotnicze).

Joel Fleck ma 193cm wzrostu, więc dom został zbudowany na wymiar dla niego.

Dał sobie tylko trochę luzu w kuchni i kilka cali w sypialni.

Jego łazienka gorzej się wpasowała – miejsce na prysznic miało tylko 188 cm, więc musiał zbudować specjalne okno nad nim żeby zmieścić głowę.

Fleck nie patrzy na swój mały dom jak na poświęcenie czy ofiarę, ale na odpowiedniej wielkości dom z dużą przestrzenią do nauki i funkcjonowania.

„na pewno odnoszę się do idei, że działa się lepiej w miejscu, gdzie jest wygodnie i tak jak Thoreau któremu było bardzo wygodnie w Walden Pond, ponieważ to było małe miejsce, więc jest mi bardzo wygodnie przy moim biurku, bo zbudowałem to, każdy najmniejszy skrawek, więc ta praca tu sprawia, że po prostu czuje się dobrze.

 {youtube}jHweSDWeujg|600|450{/youtube}

materiał na podstawie: faircompanies.com, licencja (CC BY-NC-ND 3.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + osiemnaście =