Brukselka-cenny dar dla kości.

Malutka, niepozorna kapustka, która może zdziałać większe cuda dla naszych kości, niż reklamowane apteczne specyfiki.

Jej cenne walory zostały opisane w świetnej książce Andreasa Moritza ”Ponadczasowe tajemnice zdrowia i odmładzania”

Co druga kobieta w Stanach Zjednoczonych będzie prawdopodobnie cierpieć w wyniku bolesnych złamań z powodu słabych kości przed osiągnięciem 70 roku życia.

Złamania szyjki kości udowej są często śmiertelne.

Ale niedawne badanie przeprowadzone wśród kobiet pokazuje, że przez jedzenie 85 gramowych porcji brukselki kilka razy w tygodniu, kobiety mogą obniżyć ryzyko złamania szyjki kości udowej o 30 %.

Ponadto związki fitochemiczne znajdujące się w brukselce poprawiają działanie naturalnych systemów obronnych organizmu w celu ochrony przed chorobami, w tym także przed rakiem.
Naukowcy odkryli, że sulforafan silny fito związek, który można znaleźć w brukselce i innych warzywach kapustnych, zwiększa ilość enzymów detoksykacyjnych.

Brukselka jest cennym źródłem błonnika i kwasu foliowego oraz doskonałym źródłem witaminy C.

Witamina C wspomaga odporność i wytwarzanie kolagenu, białka, które stanowi podstawę struktury ciała w tym skóry, tkanki łącznej, chrząstki i ścięgien.
Ponadto, kubek brukselki zawiera aż 1122j.m witaminy A oraz 669 j.m. beta- karotenu, z których oba są ważne dla obrony organizmu przed infekcją i dla utrzymania elastyczności.

Książka ”Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania” Andreasa Moritza ukazała się

nakładem Wydawnictwa Biblioteka Nowej Ziemi, któremu serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania z fragmentu treści.

przeczytaj też >>>  Migdały zamiast mleka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 10 =