Autyzm a Telewizja

stop

Jeżeli masz dzieci w wieku poniżej trzech lat i leży ci na sercu ich zdrowie i dobre samopoczucie, powinieneś skorzystać z dobrej rady brytyjskiej gazety Guardian Unlimited z dnia 24 kwietnia 2007roku.

Ogłosiła ona nowe badania łączące autyzm u małych dzieci ze szkodliwymi skutkami, jakie oglądanie telewizji może mieć na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

Według badań, pozwalanie dzieciom w wieku poniżej 3 lat na oglądanie telewizji może pogorszyć u nich rozwój mowy i zdolności społecznych, a także zwiększyć ryzyko problemów ze zdrowiem, takich jak zaburzenia koncentracji i uwagi, autyzm i otyłość.

Przez pierwsze trzy lata życia, mózgi dzieci przechodzą intensywny okres rozwoju i to, z czym mają kontakt, formuje ich kształt, jak stwierdza raport. Podkreśla się ponadto, że wystawianie dzieci na szybko poruszające się obrazy przez dłuższy okres czasu może hamować ich zdolność do skupienia uwagi i utrudnia rozwój ich umiejętności społecznych.

Inne badania sugerują, że telewizja może również powodować zaburzenia snu u niemowląt i małych dzieci oraz zmniejszyć ich spoczynkowe tempo metabolizmu, które potęguje problemy fizjologiczne będące następstwem braku ruchu.

Ponadto istnieją liczne badania sugerujące, że oglądanie telewizji w młodym wieku może wywoływać autyzm

Całosć tekstu pochodzi z książki Andreas’a Moritz’a ”Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania”

Wydawnictwo Biblioteka Nowej Ziemii, któremu bardzo dziękujemy za możliwość skorzystania z materiału.

Jeden komentarz do “Autyzm a Telewizja

  • 17 listopada, 2014 o 1:03 am
    Bezpośredni odnośnik

    “Ogłosiła ona nowe badania łączące autyzm u małych dzieci ze szkodliwymi skutkami, jakie oglądanie telewizji może mieć na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.” gdzie ogłosiła? http://www.theguardian.com/society/2007/apr/24/childrensservices.medicineandhealth
    Jest to tylko wywiad z psychologiem jego przypuszczenia i hipotezy niejest to żadne bandanie Autor tam cytuję “One study, conducted by Cornell University last year, has suggested early exposure to TV could be a trigger for autism.” lecz wyniku badania nie udało się powtórzyć tak więc autyzm i telewizja jest na razie kwestią sporną zwykłą spekulacją, Proszę mnie źle nie zrozumieć nie krytykuje badań zależności między tv a autyzmem, kwestionuje jedynie niekompetencję autora tego tekstu i przekazywanie fałszywych informacji. Jeżeli jest to fragment z książki to autor daje powód aby jej nie kupować

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 10 =