Beeograph: inteligentny ul

Czy poznamy wkrótce, co jest przyczyną śmierci pszczół ?

Nowa kampania zbierania funduszy na Beeograph,- inteligentnego i zrównoważonego ula wyposażonego w czujniki, które monitorują wewnętrzne warunki dla dalszych badań nad globalnym fenomenem pamięci pszczół.

Globalna liczba pszczół zmniejszyła się o połowę z poważnymi konsekwencjami dla ekosystemu. Faktem jest, że wymieranie pszczół, doprowadziłoby do braku zapylenia, który wpływa na powstawanie większości roślin, owoców i warzyw, które są źródłem naszego pożywienia , ale także głównym źródłem utrzymania zwierząt roślinożernych.
Główna przyczyna śmierci pszczół nie została jeszcze określona, ale badania w tej dziedzinie sugerują kilka przyczyn, w tym: pestycydów stosowanych w rolnictwie, globalne ocieplenie, fale elektromagnetyczne pochodzące od telefonów komórkowych i innych źródeł, uprawy GMO i wirusy przenoszone przez pasożyty pszczół.

Kwestie te są jedynie założeniami poczynionymi przez naukowców i pomimo globalnego zasięgu zjawiska die-off pszczół, wciąż nie poczyniono rzeczywistego wysiłku aby rozwiązać lub ograniczyć tę sytuację.

Właśnie z tego powodu ruszyła otwarta kampania finansowa na Beeograph- interaktywny i zrównoważony ul, wyposażony w czujniki do monitorowania stanu zdrowia pszczół oraz do dalszych badań na temat przyczyn śmierci tych szlachetnych owadów.

Kampania crowdfunding pozwala ludziom na finansowanie wspólnej gałęzi, które będą edytowane przez profesjonalnego pszczelarza w imieniu dawcy. To samo urządzenie będzie kontrolować światło, wilgotność, temperaturę i ciężar ula, a także dźwięki i ruch pszczoły. Beeograph jest umieszczony w “czystym środowisku”. Zgromadzone dane będą wysyłane do urządzeń dawców, dzięki czemu można monitorować stan zdrowia i długość życia pszczół. Darczyńcy na wyższych poziomach, mogą też mieć zainstalowany aparat w swoim ulu, aby mogli sprawdzić stan swoich pszczół w dowolnym momencie.

Elena Solli (Architettura Ecosostenibile )

Licencja:(CC BY-NC-ND 4.0 )

Warto przeczytać:

Fascynująca relacja z pierwszych 21 dni życia pszczoły.

Lepsze niż złoto… WOSK PSZCZELI

Bee Fence- co to jest ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − jedenaście =