Bezpłatne szkolenie “Efektywność energetyczna w praktyce”

Biogaz Bielsko Biała

Jak zmniejszyć zużycie energii w firmie i obniżyć koszty działalności ?  

Urząd Miejski w Bielsku-Białej pomoże bielskim firmom poznać odpowiedź na to pytanie – bezpłatnie przeszkoli ponad 450 osób. Spotkanie informacyjne 17 stycznia 2013, o godzinie 10.00, w bielskim Ratuszu.

OSZCZĘDNOŚCI do 40% !

Jak racjonalnie użytkować urządzenia i technicznie przygotować przedsiębiorstwo do poprawy efektywności energetycznej ?
Wiele firm w dobie kryzysu zaczyna szukać oszczędności i wdrażać nowe rozwiązania, by zredukować koszty działalności przedsiębiorstwa. Według Krajowej Agencji Poszanowania Energii firmy wprowadzając proste metody oszczędzania są w stanie zaoszczędzić do 40% energii elektrycznej !

Osiągnięcie takich efektów jest możliwe tylko poprzez wnikliwą analizę sposobu zużycia energii w danym obiekcie, a także edukację i świadomość pracowników.

BIELSKO-BIAŁA.  EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA w MSP.

Dotychczas wiele firm z sektora MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa) nie było stać na szkolenia z efektywności energetycznej – koszt takiego, prawie 50-godzinnego szkolenia to ponad 3000 zł na jednego pracownika.
Tym finansowym barierom postanowiło zaradzić Urząd Miejski w Bielsku-Białej (Biuro Zarządzania Energią). Wspólnie z organizatorem szkoleń WS Finance i dzięki unijnej dotacji ratusz pomoże bielskim firmom i bezpłatnie przeszkoli ponad 450 osób. W przedsięwzięciu uczestniczy również Agencja Rozwoju Regionalnego.

Elektrociepłownia Bielko-Biała

DARMOWE SZKOLENIE.

Projekt bezpłatnych szkoleń pt.: „Efektywność energetyczna w praktyce” skierowany jest do sektora MŚP (firmy zatrudniające do 250 pracowników) z branży budowlanej i przetwórstwa przemysłowego – czyli firm, których na Podbeskidziu jest bardzo dużo.

Szkolenia w wymiarze 48 godzin odbędą się w dogodnych dla firm terminach (w tygodniu bądź w weekendy). Istnieje też możliwość organizacji szkolenia na terenie zakładu pracy dla grupy ponad 10 osób. Po ukończeniu szkolenia zagwarantowane jest wsparcie dla firm w postaci konsultacji osobistych, telefonicznych i drogą online.

Spotkanie informacyjne z bielskimi przedsiębiorstwami odbędzie się 17 stycznia 2013r, o godzinie 10.00 w bielskim Ratuszu.

Liczba miejsc jest ograniczono, dlatego też obowiązuje kolejność zgłoszeń, które można nadsyłać na adres:  pzemalpa do mailabielsko-biala.pl


BIELSKO-BIAŁA w projekcie ENGAGE.

Warto przy okazji wspomnieć, że Bielsko – Biała jako jedno z dwunastu miast na obszarze Unii Europejskiej wzięło udziału w projekcie ENGAGE. Miasto opracowało wtedy “Plan działań na rzecz zrównoważonej energii dla miasta Bielska-Białej”.
Celem działań objętych Planem jest ochrona klimatu poprzez zmniejszenie zużycia energii i redukcję emisji gazów cieplarnianych, a hasłem kampanii: Bielsko-Biała chroni klimat!

Poniżej prezentujemy FILM dotyczący projektu ENGAGE w Bielsku-Białej.

PODZIĘKOWANIA: za nadesłanie materiałów wykorzystanych w artykule składamy podziekowania Elżbiecie Legoń ze Studio Mikstura 🙂

Jak w kryzysie obniżyć koszty działalności?

One thought on “Bezpłatne szkolenie “Efektywność energetyczna w praktyce”

  • 5 grudnia, 2012 o 8:37 pm
    Permalink

    te 40% oszczędności energii w to chyba dość optymistyczna wersja ? :))

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =