Gwiazdkowe marzenie

święta

Czasami człowiek marzy.. Miałem dzisiaj sen, w którym spełniły się wszystkie moje, w szczególności grudniowe, marzenia. Byłem w przepięknym domu zbudowanym z pachnącego lasem drewna. ……Nawet ogrzewanie było.. kominkowe. Był to czas Świąt Bożonarodzeniowych …

 …dlatego w salonie stała przepiękna świeża, z legalnej plantacji, choinka.

choinka

Nie była ona przystrojona w chińskie plastikowe bombki, nie była opleciona kilkoma łańcuchami świetlnymi i jaskrawymi sztucznymi łańcuchami z supermarketu.

Była taka symboliczna ….Migało na niej kilka delikatnych światełek w świetle których dostrzec można było piękne wiklinowe i słomiane ozdoby. Ręcznie wykonane przez domowników papierowe aniołki niewinnie chowały się za igiełkami.

Wśród gałązek, na cieniutkich niteczkach, kręciły się pierniczki, orzeszki i cukierki. Całe drzewko oplecione było wykonanymi z jarzębinowych ‘koralików’ łańcuchami, a na czubku piękna drewniana gwiazda.

Pod choinką leżały przygotowane już wcześniej paczuszki z prezentami.

Jak pięknie prezentowały się w tych ekologicznych opakowaniach przewiązane prawdziwym sznureczkiem…

 ekoprezenty

 Wiedziałem, co się w nich znajduje: dla dzieci drewniane klocki i puzle, domek z kartonu dla lalek dla Kasi, drewniany samolot i żuraw dla Wojtusia.

Rodzice otrzymają przepiękne rękawice bambusowe, dziadkowie naturalne wełniane skarpetki, wujostwo koszyczek naturalnych kosmetyków.

ekoprezenty 2

 …..Jakie to szczęście, że nie będę oglądać tych paskudnych zabawek migoczących i głośno grających…, ohydnych plastikowych lalek, plastikowych telefonów, konsoli itp,

Jakie to szczęście, że w powietrzu nie będzie unosił się intensywny zapach wszystkich kosmetyków z zawartością nie do opisania szkodliwych substancji :).

plastikowe zabawki 

Obok choinki stoi stół, nakryty pięknym lnianym obrusem. Na nim dwanaście potraw przygotowanych z naturalnych produktów. 

Tak jak tradycja nakazuje zawierają one ziarna zbóż, miód, grzyby i mak. Czegóż tam nie ma: zupa grzybowa, makiełki, kapusta z grochem, pierogi. Jest też karp, ale nie zamęczony w plastikowej torbie.

kolacja wigilijna

 Wszyscy wypatrują pierwszej gwiazdki i będzie ją widać , bo ogród nie jest obwieszony sztuczną migająca iluminacją…

pierwsza gwiazdka
Piękny sen i właściwie sen, który przy odrobinie dobrej woli może się spełnić.

Niech te święta będą eko, niech to będzie nasz prezent dla Natury….. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dziewięć =