But wykonany z oceanicznych odpadów.

Przy okazji Szczytu Klimatycznego w Paryżu adidas, wspólnie z projektem na rzecz oceanów, przedstawił inspirację dla branży przemysłowej- pierwszy na świecie but wykonany z oceanicznych odpadów.

But jest produktem stworzonym w drukarce 3D. Adidas chce zwrócić uwagę światowego przemysłu na problem zanieczyszczenia oceanów. Projekt ten powstał we współpracy z inicjatywą ”Parley for the Oceans” i został przedstawiony przy okazji COP21 – światowego Szczytu Klimatycznego, który odbywa się w stolicy Francji.

Globalni liderzy, zawierający porozumienie w sprawie klimatu, to fantastyczna wiadomość. Jednak nie powinno dochodzić do sytuacji, w której światowy przemysł jest zmuszany do pozytywnych działań na rzecz ekologii. Koncerny nie mogą dłużej czekać na wyznaczenie im kierunku. Razem z globalną siecią „Parley for the Oceans” tworzymy innowacyjne projekty dla sportowców, wykorzystując przy tym materiały przyjazne środowisku. Drukując podeszwę wewnętrzną z plastiku pochodzącego z oceanów, wyznaczamy nowe standardy dla producentów wszystkich branż – tłumaczy Eric Liedtke, adidas Group Executive Board member responsible for Global Brands. – Chcemy wezwać do tablicy przedstawicieli światowego przemysłu, aby wypracować korzystne rozwiązania dla globalnych problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska – dodaje.

but z oceanicznych odpadow 2
but z oceaniczych odpadow 3

Górna warstwa koncepcyjnego obuwia została stworzona przy użyciu plastiku wyłowionego z oceanów, natomiast podeszwa wewnętrzna powstała w drukarce 3D. Wykorzystano przy tym przetworzony poliester oraz materiał użyty do produkcji sieci rybackich.

Ochrona podwodnego życia stała się czternastym celem rozwojowym wyznaczonym przez ONZ – tłumaczy Cyrill Gutsch, założyciel ”Parley for the Ocean”.

Z odrobiną politycznej dobrej woli, możemy przełożyć słowa na czyny. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że adidas wspiera nas w tej podróży. Pokazuje w ten sposób, jak podejmować konkretne działania we właściwym kierunku.

Wspierając projekt „Parley fot the Oceans”, adidas bierze udział w działaniach edukacyjnych i komunikacyjnych. Angażuje się także w projekt A.I.R, który dąży do zatrzymania zaśmiecania oceanów plastikiem.

Od momentu ogłoszenia współpracy w kwietniu 2015 roku, adidas podjął w tym celu konkretne działania.

Przykłady poniżej:

1. Adidas stopniowo wycofuje ze swoich sklepów plastikowe torby. Ten proces już się rozpoczął, a jego finalizacja nastąpi w pierwszym kwartale 2016 roku.

http://blog.adidas-group.com/2015/04/actions-speak-louder-than-words-we-go-plastic-bag-free-in-our-stores/​.

2. Wraz ze swoim partnerem COTY, wycofał się z kosmetyków do pielęgnacji ciała zawierajacych plastikowe mikrogranulki.

http://blog.adidas-group.com/2015/11/microbeads-free-shower-gel-keeps-us-and-the-oceans-clean/​

3.Podczas spotkań odbywających się w głównej siedzibie w Herzogenaurach (Niemcy), firma przestała również korzystać z plastikowych butelek.

 Materiał: news.adidas.com

 Polecana strona:

STOP MIKROGRANULKOM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =