Czysta energia z podłogi.

Czy to możliwe, aby drewniane podłogi mogły produkować czystą energię?

Inżynierowie z University of Wisconsin-Madison opracowali projekt innowacyjnych podłóg drewnianych, które są w stanie produkować energię z chodzenia po nich. Podłoga ta jest nie tylko producentem czystej energii, ale wciąż jest trwała, ponieważ jest wykonana z wiórów drzewnych, głównie odpadowych.

W wielu branżach ostatecznymi odpadami są trociny. Zawierają one celulozowo mikro włókna zdolne do generowania ładunku elektrycznego przy odpowiedniej obróbce chemicznej i reakcji z włóknami nie poddanymi obróbce.
Integracja tych włókien w podłogi pozwala na konwersję kroków na energię elektryczną do ładowania baterii lub żarówki. Ze względu na dostępność i niski koszt zrębków energooszczędna produkcja takiej wykładziny podłogowej może być interesująca.

Poddane obróbce chemicznej celulozowe, nano-włókna są umieszczone w tym, co University of Madison, w stanie Wisconsin opisuje jako elementy funkcjonalne. Grubość warstwy nie przekracza milimetra, a mogą one być włączone do podłogi, w celu wytworzenia większej ilości energii.

Profesor Xudong Wang (Xudong Wang), współautor prac naukowych na temat wykładziny podłogowej, opublikowanej w Nano-Energy (Nano Energy), uważa, że należy korzystać z takich materiałów w obszarach o dużym natężeniu ruchu – centrach handlowych lub stadionach. Poinformował, że on i jego zespół “ciężko pracował, aby wydobyć energię z działalnością człowieka. Jednym ze sposobów – to rozwijać coś, co można nosić na sobie. Drugi – budować coś, co jest w stałym kontakcie z człowiekiem. Podłogi – to jest to, co jest najczęściej używane w życiu codziennym “.

Obecnie Wang jest zajęty, rozwojem nowych technologii i ma nadzieję, że wkrótce umieścić testową podłogę na testową na terenie University of Wisconsin. Według niego, technologia i badania wykazały, że materiał powłoki wytrzymuje “miliony cykli i jest bardziej trwały niż podłogi.” W pracy nad tymi projektami wzięło udział czterech inżynierów z Uniwersytetu i naukowiec ze służby ochrony lasów Departamentu Rolnictwa USA.

Green Flooring Energy

Żródło: http://green-city.su

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 10 =