DNA z GMO ma groźny wpływ na organizm człowieka

Koncerny przemysłu GMO błędnie przekonują, że DNA z organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) jest rozkładane, trawione w przewodzie pokarmowym i nieszkodliwe.

Najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie naukowym „PLOS ONE” potwierdzają, że duże posiłki zawierające DNA pochodzące z upraw GMO są w pełni zdolne do przekazywania swoich genów bezpośrednio do krwiobiegu człowieka.

Na tym etapie możemy uznać za mit przekonania, że transgeniczna żywność działa na organizm w taki sam sposób, jak naturalne produkty spożywcze.

Została połączona analiza czterech niezależnych instytutów badań z udziałem ponad 1000 ludzkich próbek, przeprowadzona przez zespoły naukowców z uniwersytetów na Węgrzech, w Danii i USA.

Obejmuje ona pochodne upraw GMO, takich jak: wysokofruktozowy syrop kukurydziany (HFC) z kukurydzy GMO, białka sojowego z soi GMO jak również mięsa pochodzącego ze zwierząt karmionych dietą opartą na GMO.

Po zapoznaniu się z danymi na temat jak ludzkie ciało przetwarza te i inne formy GMO badacze odkryli, że DNA z GMO nie jest całkowicie rozkładane przez organizm w procesie trawienia.

Pokarm zostaje podzielony na składniki takie jak aminokwasy i kwasy nukleinowe które pozostają w całości.

Nie tylko te ale i inne fragmenty DNA przechodzą bezpośrednio do układu krążenia, a czasem wykrywalne są na wyższym poziomie niż ludzkie DNA.

„Na podstawie analizy ponad 1000 próbek krwi człowieka z czterech niezależnych badań, możemy upowszechnić dowody potwierdzające, że DNA z GMO mogą uniknąć degradacji i przez nieznany dotąd mechanizm przedostawać się do ludzkiego układ krążenia” – wyjaśniają autorzy w streszczeniu badania.

„W jednej z badanych próbek krwi stężenie DNA rośliny było większe niż DNA człowieka” – czytamy w streszczeniu badania.

Przeniesienie genów z GMO do jelita cienkiego, zmienia skład pożytecznej flory bakteryjnej

To zdumiewające odkrycie udowodni, że oświadczenia Monsanto i innych zapewniające, że produkty GMO nie różnią się od BIO jest nieprawdą.

Monsanto reklamuje na swojej stronie poświęconej GMO „Bezpieczną żywność” piszą, że DNA z GMO jest „W znacznym stopniu trawione” oraz „nie stwarza zagrożenia” oba twierdzenia okazały się kłamstwem.

Opierając się na tej ostatniej analizie z której wynika, że geny spożywcze przedostają się z przewodu pokarmowego do krwiobiegu i jest oczywiste, że geny GMO przechodzą do krwiobiegu w całości.

Ich obecność jest także związana z poważnymi stanami zapalnymi, takimi jak choroba zapalenia jelita grubego, gruczolaków jelita grubego i raka.

Stwierdzono, że obecność genów transgenicznych w jelicie cienkim negatywnie wpływa na skład pożytecznej flory bakteryjnej, która jest odpowiedzialna za ochronę jelit przed niebezpiecznymi bakteriami i pomaga w przyswajaniu się składników odżywczych z pożywienia.

U osób po stomii lub po operacjach ściany brzusznej znaleziono pełne sekwencje DNA z organizmów zmodyfikowanych genetycznie odłożone w ich przewodach jelitowych.

Teraz wiemy, że aktywność biologiczna i przetwarzane przez organizm produktów GMO nigdy nie było badane zgodnie z prawem.

Firmy biotechnologiczne bez żadnych dowodów twierdziły, że produkty GMO są takie same jak jedzenie organiczne.

„Jedną małą mutację człowieka można określić tak, po przeniesieniu genu z jednego organizmu do drugiego może to całkowicie zmienić jego kontekst”- powiedział David Suzuki, współzałożyciel z Fundacji Davida Suzuki dodając „Nie sposób przewidzieć jak organizm będzie się zachowywać i co będzie wynikiem tych działań”.

Źródło: http://europejczycy.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 9 =