100% Natury

logo 100proc1

W lipcu będzie można obejrzeć pierwsze odcinki serii „100 % Natury” na antenie TVP2, zrealizowane w ramach projektu Towarzystwa na rzecz Ziemi, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Filmy będą prezentować walory przyrodnicze i turystyczne gmin Kołaczyce oraz Hrubieszów.

Filmy będą również dostępne w Internecie – szczegóły na stronie projektu http://tnz.most.org.pl/100procentnatury/.
Już 9 gmin, objętych obszarami Natura 2000, korzysta ze wsparcia w ramach projektu „100 % Natury”.

Wśród nich znalazły się: Krośnice, Czaplinek, Górowo Iławieckie, Hrubieszów, Kołaczyce, Lubowidz, Świnoujście, Zagórz i Witnica.

Są to gminy które dostrzegają potencjał w obecności Natura 2000 na swoim terenie i starają się go wykorzystać, podejmują działania edukacyjne, promocyjne, wykorzystują przyjazne środowisku technologie, rozbudowują infrastrukturę turystyczną.

Wszystkie gminy udział w projekcie wiążą z szansą lokalnego rozwoju, dzięki promocji pod wspólną marką – marką Natura 2000.
W ramach projektu walory przyrodnicze i turystyczne, każdej gminy zostaną zaprezentowane na antenie TVP w cyklu telewizyjnym „100% Natury”.

Turyści odwiedzający będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych przewodników multimedialnych, wykorzystujących aplikacje mobilne do pobrania na smartfony i tablety.

Będzie to oferta skierowana do turystów którzy są bardziej wymagający, szukają alternatywy dla turystyki masowej, szukają czystego środowiska, kontaktu z naturą, wysokiej jakości usług, kontaktu z lokalną społecznością. Gminy uczestniczące w projekcie będą miały możliwość prezentacji swojej oferty na Targach POLEKO 2015.

Materiał i zdjęcie: Towarzystwo na rzecz Ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 5 =