EcoHelmet

Dobra wiadomość dla miłośników rowerów.

Projektantka Isis Shiffer rozwiązała problem każdego, kto przede wszystkim korzysta z wypożyczalni rowerów.
Wypożyczamy rowery, ale wraz z wypożyczeniem sprzętu nie wypożycza się kasku, który w niejednym przypadku może uratować życie.

Problem jest lub był bardzo trudny do rozwiązania.

Po pierwsze nikt kto planuje przejażdżkę wypożyczonym rowerem nie będzie nosił tradycyjnego kasku przy sobie, ponieważ jego wielkość jest jaka jest. Po drugie nawet jeśli taki kask byłby możliwy do wypożyczenia  wraz z rowerem to jest to niemożliwe ze względu na aspekt higieny.

Doświadczająca tego problemu Isis Shiffer  znalazła rozwiązanie projektując unikalny składany kask , który każdy będzie mógł  kupić w automacie przy wypożyczalni.

To kask w pełni ekologiczny!

Ecohelmet  jest wykonany z kartonu, który przed rozłożeniem wielkością przypomina banana, a strukturą przypomina plaster miodu. Papier powleczony jest biodegradowalnym woskiem, który sprawia, że kask jest wodoodporny.

Projektantka bazując na przeprowadzonych testach zapewnia, że chroni głowę tak samo dobrze jak tradycyjny kask rowerowy.

EcoHelmet to tylko koncepcja, która bardzo zainteresowała cały świat, ponieważ ten produkt / propozycja rozwiązuje ogromny problem bezpieczeństwa miłośników dwóch kółek, a tych nie brakuje przecież w żadnym kraju.

Zdjęcie: kadr z filmu na you tube

Warto przeczytać:

Składany rower rewelacyjny wynalazek Włocha!

Czas na rower !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 3 =