Roundup- droga do NAFLD

otyłośc

Tyjesz bo za dużo jesz…?

Niekoniecznie…

Ostatnie badania naukowców sugerują, że ”pozostałości herbicydów opartych na glifosacie w żywności, mogą być związane ze wzrostem występowania bezalkoholowego stłuszczenia wątroby, otyłości, cukrzycy i zespołu metabolicznego” .
Z artykułu opublikowanego przez TheEkologist.org dowiadujemy się, że to pierwsze badanie na świecie, które pokazało przyczynowy związek między użyciem Roundup, a poważnymi chorobami.

Testy przeprowadzone na szczurach w okresie 2 lat nie pozostawiają złudzeń. Herbicyd Roundup powoduje niealkoholową chorobę wątroby przy bardzo niskich dawkach, czyli ustanowione przez Rządy, Komisje minimalne ”bezpieczne” normy oddziaływania glifosatu na organizm nie są bezpieczne.

Więcej informacji przeczytacie na stronie: theecologist.org

Co to jest NAFLD ?

Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (ang. nonalcoholic fatty liver disease, NAFLD) – stłuszczenie wątroby którego przyczyną są inne czynniki niż nadmierne spożycie alkoholu. Podstawowymi czynnikami ryzyka prowadzącymi do NAFLD jest otyłość (i powiązany z nią zespół metaboliczny) oraz cukrzyca typu 2 (i powiązana z nią insulinooporność). Stłuszczenie wątroby prowadzić może w konsekwencji do zapalenia wątroby, a następnie w przebiegu choroby do zwłóknienia i marskości.( Wikipedia)

Objawy

Zwykle przebiega bezobjawowo. W niektórych przypadkach występuje:

zmęczenie
osłabienie
złe samopoczucie
niespecyficzne dolegliwości bólowe pod prawym łukiem żebrowym

Powikłania

zapalenie wątroby (NASH)
włóknienie wątroby
marskość wątroby
rak wątrobowokomórkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =