Energia z rur wodociągowych.

Kiedy w wielu miastach w Polsce władze miasta skupiają się na …..Właśnie na czym…? Na świecie pomiędzy wieloma miastami trwa ostra rywalizacja, które z nich zostanie lub już jest najbardziej zielonym miastem.
Czy w czołówce tych miast znajdzie się miasto Portland usytuowane na północno – zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Jest to całkiem możliwe, ponieważ władze tego miasta prowadzą intensywną politykę uniezależnienia się od paliw kopalnych- instalują system, który czerpie energię z przepływu wody w wodociągach miejskich.

Co to za system?

LucidPipe TM Power System  firmy Lucid Energy jest nowym, rozwiązaniem do odzyskiwania energii z przepływającej w rurach wody. Umożliwia to obiektom przemysłowym, komunalnym i rolniczym produkcję czystej, taniej energii.
LucidPipe wykorzystuje opatentowaną turbinę w rurze, która przechwytuje energię z szybko poruszającej się wody wewnątrz dużej średnicy rurociągów, bez wpływu na przepływ wody.
W zależności od ciśnienia, przepływu i wielkości średnicy rury, każda turbina LucidPipe produkuje do 100 kilowatów energii elektrycznej.
W celu maksymalizacji produkcji energii, zespoły LucidPipe można szybko i łatwo zainstalować w jednym rurociągu w spójny system.

Jak działa system?

LucidPipe wykorzystuje unikalną, turbinę kulistą o pionowej osi turbiny, która pasuje do wnętrza dużej średnicy (24″-96″) rur wodociągowych. Woda przepływa przez obracającą się turbinę,
wytwarza energię, obracając turbinę.
Warto dodać, że hydrodynamiczne turbiny zostały starannie zaprojektowane i testowane w laboratorium w celu zmaksymalizowania wydajności oraz wytwarzanie energii bez przerywania przepływu wody

Co warto wiedzieć?

1.
Wyjątkowa elastyczność turbiny LucidPipe
LucidPipe może być używana w szerokim zakresie zastosowań komunalnych, przemysłowych, nawadniania, przesyłu ropy i gazu, urządzeń do odsalania itp…

Energia odnawialna może być podawana z powrotem do sieci lub wykorzystana bezpośrednio w urządzeniach infrastruktury takich jak pompy, liczniki, kontrolki , itd
2.
Prędkość wody pomaga określić optymalny rozmiar systemu LucidPipe, który może być eksploatowany w danych warunkach
Najlepsza wydajność i niezawodność turbiny LucidPipe uzyskuje się przy prędkościach większych niż 4 ft / s.

3.
Szybkość wody jest najważniejszym wskaźnikiem dla określania zdolności wytwarzania energii w danym rurociągu. Moc wytwarzana przez LucidPipe jest proporcjonalna do prędkości przepływu wody. Typowe prędkości wody w rurociągach wynoszą 1,7-2,1 m / s). W większości przypadków konieczne jest ograniczenie średnicy rurociągu na którym jest zainstalowany system LucidPipe. Zwiększa to prędkość wody przez turbinę co sprzyja zwiększonej wydajności energetycznej

4. Automatyczne i zdalne sterowanie LucidPipe może zatrzymać lub spowolnić turbiny. System pozwala na monitorowanie, zarządzanie i kontrolowanie prędkości przepływu wody, aby utrzymać produkcję do optymalnej efektywności energetycznej.

NIEWĄTPLIWY ATUT !

W przeciwieństwie do innych form zielonej energii, takich jak energia słoneczna lub energia wiatru, system w rurach może wytwarzać energię o każdej porze dnia lub w każdych warunkach atmosferycznych.

Zakłada się, że w ciągu kilkunastu lat wytwarzana będzie energia elektryczna o wartości dwóch milionów dolarów lub 1100 MWh rocznie, wystarczająca do zasilenia 150 gospodarstw domowych w przeciągu roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

http://www.lucidenergy.com/

Materiał i zdjęcie: http://www.lucidenergy.com

Warto przeczytać:

Rolnik zaprojektował turbinę, która pompuje wodę bez zużycia energii lub paliwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + piętnaście =