Hylandia niszczy guzy nowotworowe

Hylandia

Hylandia występująca w lasach deszczowych Queensland w Australii, według naukowców z ośrodka badawczego QIMR Berghofer Medical Research Institute niszczy guzy nowotworowe
Wykorzystując owoce rośliny naukowcy opracowali lek EBC-46. Już jedno wstrzykniecie leku bezpośrednio w nowotwory ( Czerniaka, nowotwory głowy ) spowodowało ich zniszczenie w 70 % przypadkach. Wykazały to badania wstępne.

Jak donosi  w The Guardian, lider badań, dr  Glenn Boyle

“w przedklinicznych badaniach, które zrobiliśmy, można zauważyć, że w ciągu pięciu minut w miejscu wstrzyknięcia powstaje purpurowy odcień, jakby siniak. Nastepnie objętość guza staje się czarna, a kilka dni później tworzy skorupę, która z kolei w ciągu tygodnia znika, pozostawiając skórę czystą. “

Najprawdopodobnie to efekt reakcji komórkowej, która zakłóca dopływ krwi do guza. W ten sposób aktywuje się układ odpornościowy organizmu.
W chwili obecnej lek jest testowany. Optymistyczny jest fakt, że ilośc nawrotu rraka w okresie 1 roku była bardzo niska.

Nie ma jednak dowodów, że leczenie jest skuteczne w przypadku przerzutów nowotworu.

Dlatego, nawet jeśli faza badań ( testów ) wśród chorych ludzi okaże się powodzeniem, będzie mało prawdopodobne, że zastąpi konwencjonalne metody chemioterapii.

“Chemioterapia jest nadal stosowana, ponieważ jest skuteczny dla wielu ludzi,” powiedział.” Dr Boyle ….Ale lek EBC-46 może być stosowany u osób, u których z jakiegoś powodu, chemioterapia nie jest stosowana ( np. u pacjentów w podeszłym wieku, których organizm nie może znieść kolejnej dawki chemioterapii.” )

Skoro jednak tyle już naukowcy dokonali, jest nadzieja, że pierwszy zrobiony krok i badania przyczynią się do drugich, które w końcu wyeliminują chemioterapię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =