Każdy ma prawo do informacji o środowisku.

logo konferencji

Ministerstwo Środowiska zaprasza do udziału w konferencji „Środowisko informacji” poświęconej udostępnianiu informacji o środowisku w sieci, która odbędzie się 1-2 października 2014r w Centrum Nauki Kopernik

Zawartość publicznych baz danych z informacjami o środowisku ma ogromne znaczenie zarówno gospodarcze jak i społeczne. Wszystkie większe inwestycje w Polsce wymagają decyzji środowiskowych i konsultacji społecznych. Wpływ nowych projektów na środowisko to także temat ważny dla opinii publicznej.

Konferencja poświęcona będzie temu, w jaki sposób instytucje i przedsiębiorcy mogą zasilać bazy danych w prosty sposób, a obywatele i zainteresowane podmioty wygodnie je przeszukiwać, czemu służą m.in. metadane i usługi geoprzestrzenne. Celem spotkania jest również rozwój współpracy i wymiany dobrych praktyk w zakresie gromadzenia, upubliczniania i wykorzystania danych.

Wiarygodna informacja o środowisku to niezbędny czynnik nowoczesnego zarządzania, podejmowania decyzji biznesowych, minimalizowania ryzyka inwestycyjnego, czy bezpiecznego i efektywnego planowania.

Każdy ma prawo do informacji o środowisku. Aby nie była to jedynie martwa reguła, niezbędne są pewne, transparentne i ustandaryzowane dane zgromadzone w ogólnodostępnych bazach. Zapraszamy wszystkich ekspertów i zainteresowanych do wspólnej wymiany poglądów.

Tekst i zdjecie: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 × 3 =