Kropla recyklingu na śniadanie

Kropla Beskidu recykling

Jak pokazać, że recykling może być nie tylko pożyteczny, ale i przyjemny?

Wystarczy otwarta przestrzeń, odpowiednia pogoda i dobry pomysł. W ramach wakacyjnej akcji recyklingowej Kropli Beskidu, podczas warszawskich Targów Śniadaniowych, ponad 8500 uczestników porannych spotkań, za przyniesione przez siebie trzy dowolne, plastikowe butelki po napojach, otrzymało od marki atrakcyjne upominki.

Akcja „Kropla na Trawie”, zakończona z początkiem września, promowała budowanie proekologicznych postaw oraz spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Podczas wszystkich edycji Targów Śniadaniowych, mieszkańcy Warszawy mogli dowiedzieć się, jak ważny jest sam recykling oraz kształtowanie we wczesnym wieku nawyków proekologicznych. Jedną z atrakcji wakacyjnych spotkań z Kroplą Beskidu było budowanie plastikowej kuli ziemskiej z pustych butelek. Każdy, kto przyniósł co najmniej trzy zużyte butelki, mógł wziąć udział w zabawie i wygrać upominki dla całej rodziny.

Chociaż lato już za nami, a akcja „Kropla na trawie” dobiegła końca, wierzymy, że pozostanie ona dobrym wspomnieniem w pamięci uczestników i pomoże w budowaniu pozytywnych nawyków ekologicznych. Marka Kropla Beskidu od lat organizuje i wspiera prośrodowiskowe akcje, a innowacyjna butelka PlantBottle do 30% wykonana z materiałów roślinnych, w której sprzedawana jest nasza woda, w prosty sposób sprawia, że każdy z nas może bez większego wysiłku przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego– podkreśliła Anna Solarek, dyrektor ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services.

Poza akcją recyklingową, najmłodsi uczestnicy korzystali również z zabaw ruchowych oraz edukacyjnych. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie rodzinnych zdjęć w specjalnej GIF-budce Kropli Beskidu. W tym samym czasie rodzice mogli zasięgnąć porad kulinarnych od zwycięzcy czwartej edycji Master Chef’a – Daniela Kordasa lub skonsultować postawę ciała swojego dziecka z rehabilitantami z Instytutu Matki i Dziecka.

Targ Śniadaniowy jeszcze nie kończy letniego sezonu i na początku października wciąż czeka w parkowych lokalizacjach Żoliborza, Mokotowa i Pragi Południe na wszystkich amatorów piknikowania pod chmurką.

Więcej aktualnych informacji można znaleźć :

https://www.facebook.com/targsniadaniowy

www.targsniadoaniowy.pl

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu
w każdą sobotę od 9:00 – 16:00
Al. Wojska Polskiego róg z ul. Śmiałą

Targ Śniadaniowy na Mokotowie
w każdą niedzielę od 10:00-17:00
Skwer AK Granat (róg ul. Puławskiej i Woronicza)

Partnerem Targu Śniadaniowego jest Kropla Beskidu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =