Kwiaty na walentynki – serduszka okazałe

Jakie kwiaty na walentynki – tylko serduszka okazałe ❤️

Kwiaty na walentynki ? Masz dylemat ? A znasz serduszka okazałe, zwane też serce Jasia, krwawiące serce lub kwiat serca i dama w kąpieli ? To rozwiązanie dla Ciebie, dobre na prezent walentynkowy i nie tylko 🙂

Roślina ma niesamowity kształt serca, do tego występują odmiany w intensywnym, różowym kolorze oraz w krwistoczerwonym. Nazwa i kształt tego kwiatu sprawia, że ​​roślina ta jest jedną z najpiękniejszych na świecie i idealną na prezent walentynkowy. To kwiat pochodzący z Syberii, Korei i północnych Chin. Dorasta do 80-120cm wysokości. Tworzą kwiatostany o długości 15-25 cm, które składają się one z siedmiu do piętnastu jednostronnie opadających kwiatów.

serduszko okazale 2
foto: H. Zell ; licencja: CC BY-SA 3.0

Do Europy został sprowadzony w pierwszej połowie XIX wieku i od tamtej pory stał się symbolem dla wszystkich, którzy chcą okazać miłość i ukochanej osobie.

Kwiaty – ciekawe pomysły walentynkowe

Roślina ta pokaże pierwsze kwiaty wczesną wiosną i może nadal kwitnąć do lata. Możemy pomyśleć o niej jako o prezencie do czyjegoś ogrodu 🙂

Gdy temperatura zacznie spadać, kwiaty na walentynki zmienią swój odcień. Przejdzie od od intensywnego różu, który zwykle ma w okresie wzrostu, do bardziej czerwonawego odcienia, który nada mu bardziej sercowaty wygląd niż ten, który prezentował wcześniej.

serduszko okazale 3
foto: sarefo ; licencja: CC BY-SA 3.0

Od listopada do marca, roślina nie ma żadnych kwiatów ani nawet liści. W tym okresie jesienno-zimowym odpoczywa i żaden sposób nie zademonstruje piękna, które ma w sobie dojrzałe serduszko okazałe, o którym mówimy, że jest idealne na prezent walentynkowy.

Dlatego uprawa serduszka doskonałego (Lamprocapnos spectabilis) jest zwykle jest bardzo skuteczna na obszarach, w których upał i wilgotny klimat występują w większym stopniu przez większą część roku, takich jak obszary okołorównikowe.

Po przekwitnieniu pojawią owoce kwiatu, a następnie nasiona rodzą się i rosną w długich strąkach, co pozwoli im spaść w momencie największej słabości, aby rozproszyć się na ziemi i dadzą początek nowym okazom.

Jak uprawiać serduszka okazałe ?

Rozmnażanie przez ciecie – dzielimy sadzonki korzeniowe, a następnie sadzimy oddzielona cześć korzeniową jako nowa roślinę. Ciecie układu korzeniowego należy przeprowadzać w okresie, gdy kończy się proces kwitnienia.

Rozmnażanie przez nasiona – pozyskujemy nasiona poprzez otwarcie ich strąków. Należy to zrobić w czasie, gdy nadejdzie wiosna, ale ich kiełkowanie będzie zależało od temperatury. Jeśli wiosenna pogoda jest chłodna, bardzo możliwe, że będziesz musiał sadzić pod osłona (np: namiotu foliowego).

Aby uzyskać najlepszy efekt w uprawie z nasion, wskazane jest, aby sadzić je na świeżo, czyli kiedy po prostu wtedy, gdy wychodzą z naturalnej powłoki, która je otacza.

Wilgotność gleby jest bardzo ważna – pozwala nasionom nie zapaść w stan spoczynku nawet latem, dlatego na terenach gorących i suchych wskazane jest utrzymywanie gleby w stałym stanie wilgotności.

Aby serduszko okazałe osiągnęło pełnie piękna, musimy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych porad:

  • gleba – musi mieć dobry drenaż, oprócz oczywistej żyzności i wykazywać w niewielkim stopniu właściwości kwasowe. Dodanie gliny do podłoża zapewni stałą wilgotność, a tego potrzebujesz dla rozwoju rośliny. Pamiętajmy, że kwiat nie toleruje gleb ciężkich i stale podmokłych.
  • światło – na obszarach, w których temperatury są bardzo wysokie, a klimat suchy, wygodniej będzie, aby ta roślina znajdowała się prawie całkowicie w cieniu. Tylko w miejscach, w których klimat jest chłodniejszy i bardziej wilgotny roślina może tolerować stałe światło słoneczne.
  • nawadnianie – w upalnych okresach, kiedy pojawia się kwiat, należy go podlewać co tydzień, stale dbając o utrzymywanie wilgoci w glebie.

Prezent walentynkowy – kwiaty

Serduszka okazałe to niezwykłe egzotyczne piękno. Kwiat stanowi ozdobę we wszystkich ogrodach świata i jest bardzo wyjątkowym prezentem, szczególnie w Walentynki. Wiesz już wszystko o tej roślinie, wystarczy zaryzykować uprawianie go, aby móc cieszyć się jego pięknem w swoim ogrodzie albo w ogrodzie ukochanej / ukochanego.

serduszka okazale

Taka rosnąca i kwitnąca przez wiele lat roślina będzie niezwykłym, zaskakującym prezentem. i do tego ponadczasowym. Powinniśmy zabezpieczać ja tylko przed wiosennymi przymrozkami, bo w tym okresie roślina jest bardzo wrażliwa.

A może kulinarny prezent ?


zefiry

przez żołądek do serca ? – jabłkowe zefiry


foto wprowadzające: Hedwig Storch ; licencja: CC BY-SA 3.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + jeden =