Międzynarodowy Dzień Walki Chłopskiej

Dzień Walki Chłopskiej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki Chłopskiej, 17 kwietnia 2014, w Londynie odbył się protest w którym wzięli też udział przedstawiciele Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC.
Dyrektorzy ICPPC, Sir Julian Rose i Jadwiga Łopata, z plakatami: PRAWDZIWE GOSPODARSTWA – TAK ! , KORPORACYJNE FARMY – NIE ! wezmą udział w tym proteście pod hasłem „„Wyżywić przyszłość”.

Protest odbył się przed brytyjskim Ministerstwem Rolnictwa, w Londynie.

Protestujacy domagali się, aby rządy (Wielkiej Brytanii, Polski i innych krajów) wspierały działalność tradycyjnych i ekologicznych gospodarstw rodzinnych, które są podstawą krajowego i międzynarodowego bezpieczeństwa żywieniowego – zdrowej żywności.

W ramach protestu przed Ministerstwem został utworzony targ produktów rolnych oraz odbyła się wymiana nasion.

Działania te mają podkreślić kluczową rolę, jaką odgrywają małe i średnie gospodarstwa w zapewnianiu swoim społecznościom świeżej i pożywnej żywności oraz ważną rolę, jaką w procesie tym pełnią przechowywane przez rolników nasiona.

Międzynarodowy Dzień Walki Chłopskiej – został on ogłoszony przez organizacje rolnicze w rocznicę masakry 19 brazylijskich chłopów walczących o sprawiedliwość i protestujących przeciwko wysiedleniom w 1996 r.

Dzień Walki Chłopskiej

Więcej informacji: www.landworkersalliance.org.uk

zobacz też >> Rosja eko rolnictwo małej skali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 14 =