Misja Natura-Wyżyna Zachodniowołyńska

MISJA NATURA S6

W sobotę 18 lipca o godzinie 13.25 w TVP 2 zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu przyrodniczego „Misja Natura”. Gosia i Romek udadzą się w podróż do doliny Bugu. Zachęcamy do oglądania

W szóstym odcinku serialu Misja Natura pt. Wyżyna Zachodniowołyńska, Gosia i Romek odwiedzą dolinę Bugu, gdzie mogą podziwiać piękne widoki.
Bug jest jedną z ostatnich dzikich rzek Europy, stanowi ważne lęgowisko i korytarz migracyjny dla tysięcy ptaków. Gosia i Romek odnajdują również ciepłolubną roślinność, występującą jedynie w tym rejonie kraju.
Ekipa Misji Natura zostaje skierowana do kolonii susłów, by dowiedzieć się w jaki sposób chroni się te rzadkie ssaki.

Serial „Misja Natura” to cykl dwunastu odcinków przyrodniczych ukazujących różnorodności ostoi Natura 2000 w Polsce, złożoności działań podejmowanych dla ich ochrony, a także współistnienia w nich człowieka i przyrody. Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura”
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 20 =