Na każdym liściu przesłanie…

”Nie musimy ścinać tysięcy drzew, żeby mieć papier do malowania, wystarczą same liście…” mówi szesnastoletnia Joanna Wirażka.

Joanna nie kłamie – ona naprawdę tworzy obrazy -prawdziwe perełki- nie zużywając papieru.
Co więcej jej obrazy są wyjątkowe – to zebrane opadłe liście, które dzięki Joannie zyskują drugie życie.
Jedno jest pewne : od jej malowanych liści trudno oderwać wzrok… Pomysł wykorzystania suchych liści niewątpliwie jest bardzo ciekawy, ale… chyba bardziej chodzi o przekaz Joanny. Na każdym jej liściu jest komunikat…

Joanna Wirazka 2
Joanna Wirazka 3
Joanna Wirazka 4
Joanna Wirazka 5
Joanna Wirażka 6
Joanna Wirazka 6

A co mówi o sobie Joasia?

Mam 16 lat i jestem samoukiem. Sztuka zawsze była moim hobby i oderwaniem się od rzeczywistości. Pomysł z malowaniem na liściach narodził się zupełnie przez przypadek w sylwestrową noc, kiedy znalazłam w szafie stare, zasuszone listki z ubiegłej jesieni.
Postanowiłam połączyć galaktykę oraz fajerwerki z liściem i tak to się zaczęło… Maluję farbami akrylowymi. Oczywiście przed malowaniem suszę liście, przyciskając je czymś ciężkim i zostawiam na około 1 tydzień.

Malując chcę również przekazać, żeby dbać o środowisko Ziemi, gdyż nasza planeta jest naszym domem i to od nas zależy w jakiej kondycji będzie. Chcę zwiększyć świadomość społeczności, że obecnie kondycja Ziemi jest zła i potrzebuje naszej pomocy.

Piszę o tym pod swoimi pracami na Instagramie, ale oprócz tego piszę również o emocjach, wyobraźni (to ona jest najważniejsza i najcenniejsza). Przez swoją twórczość chcę zainspirować innych i pokazać, że sztuka i inspiracja jest wszędzie, tylko trzeba dobrze jej poszukać i się nie ograniczać.

Gdy tylko mam chwilę wolnego, biorę pędzel lub kredkę i tworzę. Mogę powiedzieć, że nuda jest moim przyjacielem 😉

Nawiązując do ekologicznego aspektu moich prac, pragnę również powiedzieć, że nie musimy ścinać tysięcy drzew, żeby mieć papier do malowania, wystarczą same liście…

Kontakt z Joasią: asia@wirazka.com

Instagram Joasi: awirazka16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 14 =