NANOLIGHT – najbardziej energowydajna żarówka świata

 Ekonomiczna, 100W LED żarówka stworzona z płytek zawierających obwody drukowane (PCB), osiągająca rekordową efektywność energetyczną.

Zespół NanoLight ostatnio przedstawił NanoLight – rewolucyjną linię żarówek LED, z najwyższą energo – wydajnością na świecie.

Ta żarówka posiada klucz, który może zmienić przyszłość przemysłu oświetlenia LED.

RECENZJE w technicznych wydawnictwach:

  • CNET.com mówi: “Jest wiele celów dla niezwykłego design oprócz świetnego wyglądu” I odnoszą sie oni do NanoLight jako “wczesne przelotne (szybkie) spojrzenie w przyszłość domowego oświetlenia LED”
  • Geek.com mówi że the NanoLight jest: “jak żadna inna żarówka, taka której nikt wcześniej nie widział!”
  • Smart Planet.com odnosi się do NanoLight jako: “przełomowego wynalazku”.

NAJBARDZIEJ ENERGETYCZNIE WYDAJNA ŻARÓWKA LED – DEBIUT

NanoLight LED właśnie miała swój debiut na Kickstarter.

Żarówka produkuje imponującą liczbę 133 lumenów na wat (jednostka wydajności żarówki), bez żadnego radiatora (niesłychane osiągnięcie dla żarówek LED)!

Test nanoligt w lumenach

ŻARÓWKA NANOLIGHT – HISTORIA.

NanoLight zespol team

W skład zespołu wynalazców NanoLight wchodzą: Tom Rodinger, Gimmy Chu, and Christian Yan.

Wszyscy trzej dzielą pasję dla innowacji i tworzenia zielonej ekotechnologii.

Trio spotkało się w 2005 – byli częścią grupy pracującej nad projektem samochodów zasilanych energią słoneczną na Uniwersytecie w Toronto.

 

W tym czasie, ich głównym projektem jako grupy było stworzenie designu i optymalizacja obiegów elektrycznych w zasięgu samochodów słonecznych dla wydajności energetycznej.

Tom, Gimmy, and Christian zaczęli współpracować razem około 3 lata temu, wykorzystując wiedzę zdobytą przy realizacji projektu samochodu słonecznego i zaczęli opracowywać NanoLight.

Po stworzeniu wielu prototypów i przebyciu wielu testów powtórzeniowych, ich NanoLight jest w końcu gotowy na spotkanie ze światem.

NOWA EFEKTYWNA ŻARÓWKA LED

Do tej pory stworzono trzy modele NanoLight:

  • 10W NanoLight (75W ekwiwalent)
  • NanoLight (100W ekwiwalent)
  • 12W NanoLight (1800+ Lumenów)

Sztandarowym produktem jest 12W NanoLight (odpowiednik tradycyjnej żarówki 100W). Jest tylko kilku producentów którzy są w stanie stworzyć prawdziwe 100W odpowiedniki (dające 1600 lumenów). Dotychczas, Osram Sylvania produkuje jedyną inną tego typu żarówkę na rynku (Sprzedaje za $50) która zużywa 20W.

NanoLight jest w stanie osiągnąć taki sam poziom mocy podczas gdy konsumuje średnio 12W elektryczności.

30.000 GODZIN DZIAŁANIA ŻARÓWKI.

Zespół NanoLight obiecuje żywotność wynoszącą około 30,000 godzin. LED -y są bezpośrednio połączone do płytki obwodu drukowanego (PCB).

Ten rodzaj niekonwencjonalnego designu żarówki maksymalizuje wydajność energetyczną w celu zredukowania mocy cieplnej, i tworzy wielokierunkową żarówkę co pozwala na przekazywanie światła we wszystkich możliwych kierunkach.

kalkulacja dla nanolight

Założenie oparte na: 30.000 godzin użytkowania oraz koszcie energii elektrycznej  0,14$ / kWh.
Koszt energii elektrycznej może się różnić w zależności od lokalizacji.

Jednym z najczęstszych pytań jest to czy NanoLight nadaje się do przyciemniana ? (kontroli jasności źródeł światła w technologii LED, za pomocą regulatora – ściemniacza).

Niestety obecne wersje nie nadają się, ale firma rozpoczęła pracę nad wersją nadajacą się do przyciemniania, ze względu na to popularne wymaganie.

Jeśli stworzą działający prototyp przed końcem ich projektu w Kickstarter, to będzie on oferowany jako dodatkowa wersja.

Na ich stonie w Kickstarter, oferują wersje żarówki:

  • 120V AC
  • 220-240V AC

w zależności od potrzeb ich wszystkich zwolenników, we wszystkich regionach świata.

Oferują oni także free shipping (darmową wysyłkę statkiem) ogólnoświatowo, żeby utrzymać NanoLight tak możliwie dostępną jak to możliwe, żeby pozwolić większej ilości ludzi spróbowania tego świetnego produktu.

Długoterminowym planem firmy jest użycie wygenerowanych funduszy z Kickstarter do rozpoczęcia produkcji nowej lini energo wydajnych LED żarówek (np. reflektory, lampy oświetleniowe itd.)

PONIŻEJ FILM prezentujący testy żarówki NanoLight

Informacje, zdjęcia oraz film udostępnili nam Panowie Gimmy Chu oraz Christian Yan z zespołu NanoLight, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

4 komentarze do “NANOLIGHT – najbardziej energowydajna żarówka świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 8 =