Pozyskaj darmowe światło przez LightCatcher
Dzięki pomysłowym lustrom i systemowi opartemu na technologii LightCatcher budynki uzyskują więcej światła dziennego do swoich wnętrz..
To sprawia, że jest to tania i ekologiczna alternatywa oświetleniowa – LightCatcher generuje zieloną energię i mnóstwo światła.
PODSTAWOWA ZASADA DZIAŁANIA
Zasada działania LightCatcher jest bardzo prosta.
Lustro zintegrowane z kopułą z poliwęglanu, poprzez czujnik szuka optymalnego ustawienia względem żródła światła.
Zazwyczaj jest to słońce, ale jeśli słońce jest za chmurami system znajdzie inne miejsce o największym dostępnym .
Lustra rejestruje światło dzienne przychodzące, które jest następnie odbite, filtrowane (UV) i wzmacniane przed rozprzestrzeniem w całym budynku.
Oznacza to, że można mieć światło dzienne średnio dziesięć godzin dziennie (oszczędza to 20-70% zużywanej dla oświetlenia energii elektrycznej), do tego jasne i przyjemne.
Otwór w dachu (pod LightCatcher) – 1,6 m2 – zapewnia wystarczającą ilość światła dla powierzchni od 60 do 120 m2 !
I to całkowicie za darmo!
Lustro napędzane przez opatentowaną technologię czujników, zawsze wyszuka optymalne światło.
Mały zintegrowany panel słoneczny zapewnia, że system działa w pełni autonomicznie bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej.
LightCatcher wnosi maksymalną ilość światła dziennego do wnętrza budynku poprzez wyjątkowo mały otwór w dachu (szczególnie w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej) bez wad tradycyjnych kopuł świetlnych i po niższej cenie. Mnóstwo światła, przyjemnego,naturalnego i zdrowego.
Powyżej zainstalowane kopuły LightCatcher na dachu Sporthal Sint-truiden (Belgia); poniżej, widok na wnętrze hali oświetlonej naturalnym światłem z LightCatcher (zdjęcia z: www.econation.be )
NAJLEPSZA DOSTĘPNA TECHNOLOGIA
EcoNation opracowała LightCatcher we współpracy z Uniwersytetu w Gandawie (Worldwide Patentowym). LightCatcher jest tylko światło kopuły, że spełnia wszystkie wymogi najlepszych dostępnych technologii.
Oznacza to, że LightCatcher przewyższa najsurowsze normy europejskie w odniesieniu do wydajności świetlnej, rozpraszania światła, izolacji cieplnej i ekologicznego wytwarzania (ślad węglowy LightCatcher jest około 6,6 razy mniejszy niż w przypadku tradycyjnych kopuł świetlnych = mniej materiału więcej światła).
Przy średnim okresie zwrotu kosztów: dwa do czterech lat – a czasem nawet mniej – rentowność LightCatcher jest szczególnie wysoka.
MASZ DUŻY DACH – 5000m2 ?
Interesująca jest również propozycja biznesowa spółki belgijskiej.
EcoNation instaluje kopuły LightCatcher na swój koszt, w budynkach komercyjnych i rządowych, a następnie rejestruje zoszczędnoną energię.
Uzyskane oszczędności dzielone są między EcoNation i klienta.
Zapewnia to możliwość realizacji ekoinwestycji bez wpłaty pieniędzy ze strony zainteresowanego klienta.
(zródło tekstu: www.econation.be )