Ładowarki słoneczne w Bryant Parku

Miejska stacja ładowania zasilana energią słoneczną jest wyposażona w sześć kabli ładujących, do których można podłączyć większość urządzeń elektronicznych.

To się nazywa dbałość o mieszkańca ! 😉
A skąd pomysł i jak to działa wyjaśniają pracownicy Bryant Parku…

W Bryant Park (Nowy Jork) dążymy do tego, by zapewnić użytkownikom wygodę, taką jaką mają w swoich salonach.

Chcemy, aby odpoczywali, bawili się i spędzali jak najwięcej czasu, jak to tylko możliwe na zewnątrz.
Zawsze szukamy rozwiązań, które poprawią warunki pobytu każdej osoby w parku.

W tym przypadku możemy zauważyć, że większość użytkowników parku nosi przy sobie smartfony i tablety z nieprzewidywalnymi bateriami .
Wskaźnik rozładowania baterii może zepsuć samopoczucie każdego, kto próbuje cieszyć się przestrzenią publiczną.
Gdy w 2012 roku zwróciła się do nas firma technologiczna z ich koncepcją stacji ładującej wykorzystującej energię słoneczną, zdecydowaliśmy się na współpracę z nimi w celu obrócenia pomysłu w realny produkt.
Koncepcja wydawała się świetnym uzupełnieniem dla naszego wolnego parku Wi-Fi, zapoczątkowanego w 2002 roku oraz dla naszej sieci 40 placówek ładowania przewodowego, rozpoczętej w 2012 roku.

CityCharge jest wynikiem dwóch lat współpracy w rozwoju produktu przez: Bryant Park Corporation, Green Barrel Energy Inc, i Landscapeforms – amerykańskiego, wiodącego producenta wysokiej jakości mebli ulicznych.

CityCharge darmowe ladowanie baterii
darmowa ładowarka

Ta miejskiej klasy stacja ładowania zasilana energią słoneczną jest wyposażona w sześć kabli ładujących, do których można podłączyć większość przenośnych urządzeń elektronicznych.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani i zadowoleni, że testy prototypu w Bryant Park idą naprawdę dobrze, “

– powiedział Tommy Mitchell, założyciel i dyrektor generalny Green Barrel Energy.

Tego lata, Green Barrel Energy planuje zainstalować sześć dodatkowych maszyn w parku Bryant i kontynuować ekspansję w Nowym Jorku i innych obszarach w USA.

“Wzór stacji ładowania został zainspirowany przez ludzi oraz sposób, w jaki użytkują przestrzeń publiczną”

– powiedział Ignacio Ciocchini, projektant przemysłowy z CityCharge.

” Stacja ładowania zasilana energią słoneczną jest okrągła, łatwa do przenoszenia i oferuje wspólny stół, który zachęca do interakcji społecznych.”

“Produkt posiada niebieski stół z poliwęglanu, który jest miękki na obudowach telefonów i wizualnie łączy produkt z niebem i przyroda z których moc pochodzi,” dodał.

CityCharge pasuje do każdej przestrzeni publicznej i dobrze współpracuje z istniejącymi stołami, krzesłami i parasolami.

CityCharge sloneczna ladowarka w parku
słoneczna ładowarka

Posiada pięć kół na kółkach skrętnych z hamulcem więc może być łatwo przeniesiony, aby zrobić miejsce dla imprez, programów lub działań konserwacyjnych.
Posiada panel słoneczny, który może być obracany ręcznie żeby wskazać Południe i wewnętrznie oświetloną ikonę zasilania, która wskazuje, czy urządzenie jest włączone.
Wszystkie elementy elektroniczne mogą być zdalnie monitorowane przez własne oprogramowanie internetowe.
Te cechy sprawiają, że jest idealnym wyborem dla każdego menedżera przestrzeni publicznej.

Produkt jest meblem ulicznym, który można pozostawić na zewnątrz w pełnym wymiarze godzin, bez konieczności przechowywania w czasie opadów deszczu lub śniegu.
Większość części jest ze stali węglowej, elektro-powlekanej i malowanej proszkowo.

Wynik końcowy zapewnia niesamowitą ochronę przed rdzą i degradacją UV, zapewnia łatwość czyszczenia środkami czyszczącymi domowego użytku

Warto dodać,że:
Green Barrel, Bryant Park, and Landscapeforms opracowują obecnie ulepszenia dla CityCharge na podstawie wydajności produktu, komentarzy i uwag użytkowników, oraz publicznej interakcji z prototypami.
Projektanci produktów, sprzętu, oraz zespoły inżynierskie współpracują bardzo ściśle i otrzymany produkt będzie sprzedawany przez Green Barrel Energy w najbliższej przyszłości.

Bryant Park jest jednym z najbardziej ruchliwych miejsc publicznych na świecie.

Ruchome krzesła, nienaganny trawnik otoczony bujnymi ogrodami, piękne aleje, dobre jedzenie, stoły do ping-ponga, odkryta czytelnia, żonglerka, zajęcia językowe, są tylko niektórymi z cech parku.
Teraz można dodać stacje ładowania słonecznego do tej listy.

Ciocchini, który prowadzi projekt, zaprojektował także śmietniki tulipany w parku Bryant i CityBench dla nowojorskiego Wydziału Transportu.

 Tekst i zdjęcia na podstawie: “© 2013 Bryant Park Corporation”

zobacz też >> Laptop SOL zasilany energią słoneczną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − siedem =