Naturalne sposoby na poświąteczne dolegliwości.

rumianek

W święta jemy więcej i co tu dużo mówić inaczej, bo jak tu odmówić babci, mamie czy ukochanej cioci spróbowania tego i owego..Niestety to i owo może spowodować w ciągu kilku dni trzy najczęstsze dolegliwości: wzdęcia, zaparcia lub biegunkę. Jak sobie poradzić z nimi…

Wzdęcia

3 razy dziennie warto pić herbatkę z rumianku. Zawarte w nim flawonoidy mają właściwości rozkurczowe. Rumianek zadziała też wiatropędnie.

Kiedy rumianek nie pomoże warto zastosować kleik z kaszy jęczmiennej. Bierzemy 4 łyżki stołowe kaszy, wlewamy pół litra wody i gotujemy przez 2 godziny na wolnym ogniu, delikatnie mieszając, ale nie dolewając wody.

Biegunka

Najbardziej znany sposób to spożycie kleiku ryżowego . Bierzemy 4 łyżki stołowe ryżu, wlewamy pół litra wody i gotujemy przez około 3 godziny na wolnym ogniu, delikatnie mieszając, ale nie dolewając wody.

Szybszym sposobem jest zaparzenie i popijanie herbatki z liści malin. Zawarte w liściach garbniki podziałają przeciwzapalnie i zapobiegną rozwojowi bakterii jelitowych.

Zaparcia

Pomoże utarte jabłko. Odstawiamy je na chwilę po utarciu, aby zbrązowiało , a później jemy przez cały dzień.

Pomoże także kleik z płatków owsianych. Trzy łyżki płatków gotujemy przez około jedną godzinę na wolnym ogniu, w niewielkiej ilości wody                   (około pół litra ).

Pomogą też gotowane suszone sliwki.

Zdjęcie: Pixabay

Jeden komentarz do “Naturalne sposoby na poświąteczne dolegliwości.

  • 28 grudnia, 2015 o 12:27 pm
    Bezpośredni odnośnik

    Na poświąteczne dolegliwości takie jak zaparcia moimi sposobami są ruch i dieta. Jeśli jednak to nie pomaga to czopki – ja stosuję evaqu, są całkiem niezłym pomysłem, żeby przynieść sobie szybką ulgę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =