NFOŚiGW dopłaci do budynków niskoenergetycznych.

budynki niskoenergetyczne

Na konferencji prasowej, w dniu 18 maja 2012, NFOŚiGW przedstawił założenia do programu dotacji na zakup mieszkań o rozwiązaniach technicznych sprzyjających niskiemu zużyciu energii.

Czy będzie opłacało się budować i kupować mieszkania niskoenergetyczne?

 

Ma do tego zachęcać program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej [NFOŚiGW], na lata 2013-2018. Na dotacje przewiidziano 300 mln. zł , co nie stanowi oszałamiajacej kwoty.

  • W związku z programem pojawia się pytanie, w jaki sposób NFOŚiGW zamierza weryfikować energooszczędność budynków, do ktorych zamierza dopłacać ?

Nie jest przesadzone czy dopłaty będą przysługiwały w oparciu o ‘założenia projektowe’ [ a papier wiele przyjmie 😉 ] czy też w oparciu o realnie zweryfikowane zuzycie energii ?

  • Inną kwestia jest czy dopłaty maja przysługiwać tylko do kredytów (wspomogą banki) czy też będą mogli z nich korzystać ludzie budujacy ze środków własnych.

 Na ten temat możesz też posłuchać wypowiedzi analityka, zamieszczonej w dziale: FILMY > Nowości naszej EKOGAZETY

W “pobierz załacznik” poniżej materiał prasowy NFOŚiGW, zawierajacy przedstawione przez NFOŚiGW propozycje odnosnie programu dopłat do kredytów na domy energooszczędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + siedemnaście =