NFOŚiGW dopłaci do budynków niskoenergetycznych.

budynki niskoenergetyczne

Na konferencji prasowej, w dniu 18 maja 2012, NFOŚiGW przedstawił założenia do programu dotacji na zakup mieszkań o rozwiązaniach technicznych sprzyjających niskiemu zużyciu energii.

Czy będzie opłacało się budować i kupować mieszkania niskoenergetyczne?

 

Ma do tego zachęcać program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej [NFOŚiGW], na lata 2013-2018. Na dotacje przewiidziano 300 mln. zł , co nie stanowi oszałamiajacej kwoty.

  • W związku z programem pojawia się pytanie, w jaki sposób NFOŚiGW zamierza weryfikować energooszczędność budynków, do ktorych zamierza dopłacać ?

Nie jest przesadzone czy dopłaty będą przysługiwały w oparciu o ‘założenia projektowe’ [ a papier wiele przyjmie 😉 ] czy też w oparciu o realnie zweryfikowane zuzycie energii ?

  • Inną kwestia jest czy dopłaty maja przysługiwać tylko do kredytów (wspomogą banki) czy też będą mogli z nich korzystać ludzie budujacy ze środków własnych.

 Na ten temat możesz też posłuchać wypowiedzi analityka, zamieszczonej w dziale: FILMY > Nowości naszej EKOGAZETY

W “pobierz załacznik” poniżej materiał prasowy NFOŚiGW, zawierajacy przedstawione przez NFOŚiGW propozycje odnosnie programu dopłat do kredytów na domy energooszczędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 15 =