Osiołek zamiast depresji.

Osiołek to zwierzę, o którym zawsze jest bardzo głośno w okresie świąt. Podziwiamy go kiedy cierpliwie znosi głaskanie dzieci i dorosłych w różnych stajenkach na placach miast. To juczne zwierzę od jakiegoś czasu daje nadzieję wielu dzieciom i staje się zwiastunem szczęścia. Dlaczego?

Donkey Assisted Therapy (DAT) jest nową (i uroczą) formą terapii w Indiach.
Centrum ( DAT) w Ahmedabad 13 lat temu utworzone zostało z myślą o ratowaniu opuszczonych osłów. Teraz rozszerza swoją działalność o prowadzenie sesji terapeutycznych.
Dr Ramesh Kumar Perumal, koordynator weterynaryjny The Donkey Sanctuary India wymienia  wiele wspaniałych zalet, jakie można osiągnąć dzięki terapii z osiołkiem

„Osioł jest bardzo posłuszny i może być doskonałym ułatwieniem w procesie budowania motywacji, stymulowania rozwoju dzieci i kultywowania psycho-emocjonalnych i poznawczych procesów rozwoju „, powiedział

W centrum Ahmedabad, dzieci ze specjalnymi potrzebami bezpłatnie mogą pojeździć na osłach, a dorośli mogą spędzać czas z tymi zwierzętami.

The Donkey Sanctuary jest międzynarodową organizacją charytatywną, której celem jest ochrona i promowanie dobra osłów i mułów.

Wiele tych zwierząt jest bardzo źle traktowana nie tylko w Indiach. Są bite lub stosowane są wobec nich różne formy przemocy zwłaszcza, kiedy pracują na placach budowy. Następnie niezdatne do pracy są porzucane, ranne lub usmiercane.

Właśnie takie ratuje The Donkey Sanctuary

DAT Centrum w Ahmedabad w Chharodi, naprzeciwko Nirma University obecnie posiada 47 osiołków.

Serdeczne podziękowania dla The Better India

za możliwość skorzystania z materiału

Zdjęcie: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 2 =