”Serwuj,aby wygrać”- Novak Djoković

W 14 dni każdy może zmienić na lepsze swoje ciało, a nawet życie.

Zawodnik , który był nękany problemami z oddychaniem, różnymi dolegliwościami i kontuzjami w krótkim czasie staje się numerem 1 na świecie w sporcie.
Dzieje się tak, ponieważ radykalnie zmienił dietę i zaczął inaczej jeść.
Mowa o Novaku Djokoviciu- tenisiście, który zdobył w tenisie wszystko, co można zdobyć. Uznawany jest za najlepszego tenisistę świata, ale nie zawsze było mu łatwo. Na drodze do sukcesu przeszkadzał mu gluten….
Warto poznać jego historię i zastanowićsię, czy czasem my tez nie jesteśmy ofiarami glutenu…
W przedmowie czytamy

współczesna pszenica może zrujnować system trawienny i wywoływać najróżniejsze schorzenia, refluks żołądkowy, zapalenie jelita grubego i podobne dolegliwości brzuszne. Bywa, że prowadzi do stanów zapalnych ( często jest to sztywność stawów i ból) oraz problemów autoimmunologicznych ( reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Hadhimoto). Ujawnia również lub nasila choroby psychiczne, w tym paranoje i schizofrenię, powoduje gwałtowne zachowania i problemy z przyswajaniem wiedzy u dzieci z objawami autyzmu. Przyczynia się do wzrostu wagi- szczególnie tycia w okolicy brzucha- a to z powodu efektu pobudzającego apetyt… ( przedmowa William Davis )

Ta książka to rodzaj biografii, dziennika człowieka, który doświadczył tych objawów i zmienił radykalnie swój sposób odżywiania.

Jak to zrobił ? 

Novak Djoković opowiedział swoją historię w prosty i przystępny sposób.

Zachęcamy do przeczytania tej książki i poznania obecnego  ”talerza mistrza”.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa ”Bukowy Las’‘ Sp.z o.o. , Wrocław 2013

Warto przeczytać

Chorobotwórczy łańcuch czyli hipoalergiczna ściema.

Zboże niszczy ludzki mózg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 16 =