Spacer do Doliny Strążyskiej.

Dolina Strążyska

Wybierzesz się na spacer do Doliny Strążyskiej ?

Nasze wakacyjne wędrówki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy pospacerować wspólnie z Wami również jesienią! Planujemy wycieczki raz w miesiącu (jeśli będzie potrzeba, może częściej), w soboty.

Kolejna już 19 listopada. Nie są to przejścia typowo turystyczne, raczej spacer połączony z edukacją przyrodniczą. Udział jest bezpłatny. Zaproszenie kierujemy do rodzin z dziećmi, nie do grup zorganizowanych.
Następna wycieczka odbędzie się w sobotę (19 listopada). Początek o godzinie 9.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (Chałubińskiego 42a), koniec ok. godziny 13.00–14.00 w Dolinie Strążyskiej. Podczas wycieczki będziemy omawiać zagadnienia związane z lasami (ekologia lasów, sposoby zagospodarowania a strefowanie ochronne) oraz użytkowanie polan (koszenie, wypas) itp.

Zasady uczestnictwa:

Wędrówki prowadzone będą przez pracowników Parku, którzy na co dzień zajmują się edukacją. Będą się rozpoczynać w wyznaczonym miejscu i godzinie. Uczestnicy, wchodząc do Parku, wykupują bilet wstępu, powinni być odpowiednio ubrani i wyposażeni (obuwie górskie, ubranie przeciwdeszczowe itp.). Uczestnicy muszą być świadomi zagrożeń wynikających z przebywania w górach (upadek na kamienistym szlaku, z wysokości, możliwość spotkania żmii, niedźwiedzia czy innych dzikich zwierząt, spadające kamienie i drzewa, załamanie pogody itp.) i podejmują ryzyko uczestniczenia w wyprawie na własną odpowiedzialność. Prowadzący ma prawo odmówić udziału w wycieczce osobom naruszającym przepisy obowiązujące w parku narodowym lub nieodpowiednio wyposażonym, w sposób zwiększający ryzyko wypadku (np. w niewłaściwe obuwie). Uczestnicy wyprawy mogą w każdym punkcie trasy zrezygnować z dalszej wspólnej wędrówki i kontynuować wycieczkę samodzielnie.
Turysto, skorzystaj z okazji, aby dowiedzieć się więcej o przyrodzie i działaniach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zabierz rodzinę i wędruj z nami! Zapraszamy!

W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN tel. 18 20 23 312.

Zdjęcie: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + siedem =