Środki higieniczne z trującym dodatkiem.

Francuskie kobiety zelektryzowała informacja podana przez magazyn 60 Millions de Consommateurs, że wśród kobiecych produktów higienicznych wykryto pozostałości pestycydów chloroorganicznych i pyretroidowych insektycydów.

Informacja jest niepokojąca ponieważ, szkodliwe substancje wykryto aż w pięciu z 11 badanych produktach, w dodatku w tak popularnych i docenianych przez kobiety  jak Tampax, O.B., Nett, Organyc i Always

Skąd to zanieczyszczenie?

Potencjalne źródło według producenta to zanieczyszczona bawełna jako surowiec z USA i Indii.
Tylko jak uzasadnić tę tezę, skoro podpaski Always to produkt wykonany z wiskozy i celulozy, a nie bawełny, a bawełna używana w produkcji uprawiana jest metodami organicznymi.

Wadliwe partie towaru wycofano i zapewniono, że wykryte znikome ilości  nie powinny mieć żadnego wpływu na zdrowie kobiet, ale czy jest to pewnik

60 Millions de Consommateur nie bagatelizuje sprawy.

Na ich stronie Dr. Jean-Marc Bohbot, specjalista chorób zakaźnych i dyrektor medyczny w Instytucie Fournier w Paryżu podkreśla, że niskie stężenia tak toksycznych substancji …nie mogą wykluczyć ryzyka! Dodaje, że nie ma badań dotyczących ogólnoustrojowego wchłaniania każdej substancji z pochwy, a więc…
Potencjalne ryzyko występuje.

Jeśli zestawić tę wypowiedź z informacjami, którymi dysponujemy na temat glifosatu – toksycznego pestycydu, którego ślady także  wykryto w produktach to obawa jest całkiem realna.

Należy pamiętać,że glifosat to substancja, którą w 2015roku Międzynarodowa Agencja Badania Raka zaklasyfikowała jako substancję prawdopodobnie rakotwórczą dla ludzi (grupa 2A).

Pojawia się pytanie: co tak naprawdę zawierają produkty higieniczne- dokładny skład ?

Na chwilę obecną: dwa składniki:”tajemnica handlowa”. Taką odpowiedź uzyskuje 60 Millions de Consommateur od producentów.

Wiecej informacji na: http://www.60millions-mag.com

Warto przeczytać:

Pozywamy…bo glifosat prawdopodobnym czynnikiem rakotwórczym.

Superchwasty odpowiedzią natury na inżynierię genetyczną

GMO w Argentynie podwoiło zgony na raka !

Zdjęcie: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 7 =