Stać Cię na jedzenie ekologiczne

gdzie pozyskasz zdrowe jedzenie

Pomocne sposoby, aby lepiej planując pozwolić sobie na zakup żywności ekologicznej, gdy mamy napięty budżet rodziny.

EKOLOGICZNE JEST ZA DROGIE ?

Jednym z największych zarzutów wśród zwykłych rodzin starających się jeść zdrowo, jest to, że czyste, organiczne jedzenie jest po prostu zbyt drogie, a więc w niedostępne dla przeciętnego budżetu.

Ale zdrowe jedzenie nie musi drenować Twojego portfela 🙂 ..

GDZIE SZUKAĆ EKO POŻYWIENIA ?

Oto kilka pomocnych wskazówek dla maksymalizacji wykorzystania budżetu na  żywność, a jednocześnym zagwarantowaniu najlepszych potraw dla swojej rodziny:

1) Kupuj lokalnie. Chociaż nie zawsze będzie to organiczne pozywienie certyfikowane, wiele produktów spożywczych sprzedawanych na lokalnym rynku jest prawdopodobnie uprawiane metodami ekologicznymi. W rzeczywistości, wielu lokalnych rolników i ogrodników stosuje metody uprawy, które przekraczają certyfikowane ekologiczne standardy, a jednocześnie są w stanie sprzedawać swoje towary za mniej, w wyniku tego, że nie trzeba za certyfikacji ekologiczną.

kupuj na lokalnym rynku

2) Kupuj luzem. Możesz również szukać produktów ekologicznych sprzedawanych luzem, zakup w większej ilości prawie zawsze przekłada się na niższe koszty. Płatki, makaron, fasola, oleje i różne inne produkty których zapakowanie zazwyczaj trwa dość długo i jest kosztowne, co sprawia, że zaopatrzenie się w takie towary, w szczególności, gdy są na sprzedaż, to świetny sposób, aby zmaksymalizować siłę nabywczą.

3) Uprawiaj własne jedzenie. Jeśli nie boisz się mieć brudnych rąk, można również rozważyć sadzenie kilka własnych roślin. Pomidory czy zioła są stosunkowo łatwe do uprawy w domu. Przeciętne podmiejskie podwórko jest w stanie utrzymać małe poletka, jak również kilka drzew owocowych. Spróbuj sadzenia tylko jedenego lub dwóch gatunków roślin – możesz być zaskoczony, jak wiele jedzenie można pozyskać w ogródku obok domu, zamiast kupować w sklepie !

uprawa roślin w ogrodzie

4) Pozyskaj kupony. Niektórzy ludzie wciąż błędnie uważają, że ​​kupony są dostępne tylko dla taniej, przetworzonej żywności na konwencjonalnym rynku. Wielu producentów oferuje również kupony/ rabaty na swoich stronach internetowych, więc należy być czujnym na te okazje.

5) Przyłącz się do spółdzielni. Opierając się na idei zakupu luzem, wiele rodzin stara się jeść zdrowo dołączając do lokalnej spółdzielni (stowarzyszenia konsumentów). Te zorganizowane systemy zakupu łączą siłę nabywczą wielu rodzin, aby uzyskać najlepszą ofertę na rzeczy takie jak nabiał, mięso lokalne, świeże produkty, i inne zdrowe.

DLACZEGO EKOLOGICZNA ŻYWNOŚĆ BYWA DROŻSZA ?

Żywność ekologiczna bywa droższa, ponieważ rząd używa twoich podatków na dofinansowanie GMO, czy żywności śmiecowej, faszerowanej chemią.
I tak w przypadku, gdy zastanawiasz się, dlaczego żywność ekologiczna ma tendencję by kosztować więcej niż konwencjonalne, należy rozważyć:

Dlaczego organiczna zywność jest tak droga?

Bo właśnie teraz, na poziomie krajowym, mamy nierówne reguły gry. Rolnicy, którzy zdecydują się na uprawę roślin, nasyconych chemikaliami, otrzymują pomoc finansową zwaną “dotacje “.

Podczas gdy rolnicy uprawiający rzeczy organicznie, które są bardziej kosztowne w produkcji mają te same warunki “wsparcia”

Innymi słowy, ustawy muszą zmienić – przekierować podatki od wspierania żywności “fabrycznej” do wspierania lokalnie uprawianej żywności ekologicznej.

MOŻESZ POMÓC ?

Możesz pomóc w ich realizacji, biorąc udział w akcjach i inicjatywach sprzyjających zdrowej żywności. Bądź aktywna / aktywny :))

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 19 =